“Lapsed on pesast välja lennanud, tuba on tühi ja kõle,” ütleb naljatades Mari-Liis Parbus, kelle pere on sel suvel üles kasvatanud juba kolm metsikut linnupoega. Rohegeenius kirjutas juulis, kuidas Parbused leidsid Haapsalus kodu juurest lennuvõimetud ja veel pimedad rasvatihasepojad. Linnud kasvatati tublideks lenduriteks ja saadeti tagasi loodusse. See harvaesinev juhtum osutus aga ühe veelgi liigutavama loo alguseks.
Kus on, sinna tuleb juurde. Küsi ja sulle antakse. Seesugused klišeeks saanud mõtteterad on vahel päris tõesed.
Mari-Liis ja Tõnu Parbus seda just ei küsinud, aga nende eelnev tegu oli otseses seoses järgnevaga. Kui nad poleks sel suvel kahele tihasele eluvaimu sisse puhunud (kui keedumuna, kanasüdame ja putukatega toitmist saab nimetada puhumiseks), siis poleks ühel päeval naaber neile teatanud, et tema majaräästa all on suitsupääsukese pesa purunenud ja üks lennuvõimetu poeg on abitult maas. Kas võtate kasvatada?
Naaber teadis, et Parbused olid tihastele asendusvanemaiks ning said suurepäraselt hakkama. Kahest rasvatihasest üks langes kahjuks hiljem küll raudkulli ohvriks, aga looduse vastu ei saa.
Nii astusidki Mari-Liis ja Tõnu naabrite juurest kodu poole, pisike udusuletuttidega pääsupoeg pihus, et veelkord proovida, kas inimene passib rändlinnule asendusvanemaks. Muidu oleks veel lennuvõimetu lind otsa saanud.
Loe Rohegeeniusest, mis sellest kõigest välja kukkus. Vaata ka videot, kuidas pääsukesed kadunud poja omaks võtsid.