30. juulil kell 6.35 sõitsid päästjad Haapsalu linna Lihula tänavale, kus mööblipoe juures põles suur kuivanud puu. Päästjad kustutasid umbes ühemeetrise põlengu ning lahkusid.
Kell 15.45 kutsuti päästjad Mägari külla, kus lõkkest olid põlema läinud kadakad. Päästjad kustutasid kolmemeetrise läbimõõduga lõkke ning selle ümber süttinud pinnase ja kadakad. Omanikule tehti selgitustööd, sest ta põletas mööblit ning lõke oli tehtud hoonele ohtlikult lähedale.
31. juulil kell 18.15 tuli Häirekeskusele teade, et Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas kuivati juures kärssab kombain. Päästjate kohale saabudes oli juht jõudnud põlengu juba kustutada, kuid Risti kutselised pritsumehed kontrollisid kombaini sisemuse üle, otsisid sealt tulepesi ning loputasid kõik veega üle. Põleng tekkis kombaini pidurisüsteemi rikkest.
Päästeamet tuletab meelde, et lõket tohib teha vaid ohutusreegleid täites. Lõket tuleb valvata ja hoida käepärast tulekustutusvahend – näiteks ämber veega, tulekustuti või veega täidetud voolik.
Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tule tegemisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsale või muule põlevmaterjalile.
Lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit.
Pärnumaa
29. juulil kell 23.09 teatati Häirekeskusele, et Pärnus Rohelisel tänaval on näha musta suitsu. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest pidulised, kes tegid lõket, kus põletati porolooni, plastikut ja muud sodi. Päästjad tegid seltskonnale selgitustööd ning palusid lõkke kustutada, mida ka tehti.
30. juulil kell 17.22 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Laadi külla kustutama lõket, mis oli tehtud turbapinnasele.
1. augustil kell 00.39 teatati suitsust ja tulekumast Pärnu linnas Väike-Posti tänaval. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest lõkke, mille inimesed ise kustutasid.
Raplamaa
29. juulil kell 18.05 helistati Häirekeskusesse, et Rapla vallas Kasvandu külas põleb suitsusaun leegiga. Päästjate kohale saabudes põles 3×5 meetrine saun lausleegis, kuid kõrval olevad hooned ohus ei olnud. Päästjad lokaliseerisid tule 18.29-ks ja asusid siis tulepesi otsima ning tegelesid järelekustutusega. Tulekahjus hävis täielikult hoone katus ning kahjustada said palkseinad. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.
31. juulil kell 14.25 teatati Rapla vallas Kelba külas põlevast majast. Päästjate kohale saabudes põles umbes 150-ruudune kahekordne hoone lausleegis, inimesed tegelesid vara päästmisega, olles eelnevalt püüdnud tulekahju pulberkustutiga kustutada. Päästjad tuvastasid, et intensiivsem põlemine toimus abiruumides, mis asusid eluruumide ja garaaži vahel, kuid tuli oli levinud juba mõlemale poole edasi ja leegid oli eluruumide osas katusest väljas. Päästjad püüdsid takistada tule levikut garaažile ning asusid kustutama abiruume ja pööningut. 17.31-ks oli tuli lokaliseeritud. Päästesündmus lõpetati kell 20.36 ja kustutustöödele kulus 150 tonni vett. Tules hävis eluhoone koos abihoonetega. Tulekahju käisid kustutamas Järvakandi, Kehtna, Kohila, Märjamaa, Rapla ja Tõdva päästjad. Tulekahju võis esialgsetel andmetel alguse saada elektripaigaldise rikkest. Pildid lisatud.
1. augustil kell 6.13 kutsuti päästjad uuesti Kelba külla, kus oli vaja kustutada eelmisel päeval juba põlenud hoonet. Päästjate kohale saabudes põles eluhoone osa. Päästjad kustutasid leegid ning asusid tulepesi otsima, järelkustutustööd kestsid hommikuni.
Järvamaa
30. juulil kell 15.36 teatati Häirekeskusele põlevast autost Paide linnas Kaaruka külas. Päästjad kustutasid põleva sõiduki. Kuna omaniku teatel autol akut peal ei olnud, siis ilmselt oli tegemist süütamisega ning seetõttu alustati ka menetlust.
30. juulil kell 19.36 teatati Paide linnas Mäo külas suitsevast sõiduautost. Kohale sõitnud päästjad eemaldasid autol akujuhtme ning katsid maanteele valgunud õli absorbendiga.
31. juulil kell 21.19 käisid päästjad Türi linnas Kaare tänaval kustutamas järelevalveta jäetud lõket.
Saaremaa
30. juulil kell 13.41 käisid päästjad Saaremaa vallas Libli külas kustutamas hoovi jäetud põlevat pappkasti.
30. juulil kell 14.39 kutsuti päästjad Jõe külla, kus helistaja teatel oli küla musta suitsu ja plastivingu täis. Kohale sõitnud Orissaare päästjad leidsid eest lõkke, kus põletati prügi, riideid, raamatuid ja ajalehti. Päästjad kustutasid lõkke ning noomisid omanikke ohtlike jäätmete põletamise pärast.
31. juulil kell 11.41 teatati Sõmera külas põlevast heinahunnikust. Päästjate kohale saabudes tossas vana heinakuhi mõõtmetega 2×5 meetrit, mille päästjad kustutasid ning tegid majaperemehele ka teavitustööd, sest lõke oli tehtud majale ohtlikult lähedale.