Sügis on juba kohal ning kaugel see talvgi on. Kahjuks tähendab see pimedaid õhtuid, madalamaid temperatuure ning pidevat vihma ja tüütuid tormiiile. Õues tegutsemiseks on aina raskem ja raskem motivatsiooni leida. Kuidas siis sellistes oludes aktiivsena püsida? Lahenduseks on kodune trenn ning kaaslaseks üks korralik trenažöör.
Kas rattasadulasse istuma või lindi peale astuma?
Trenažööride maailm on meeldivalt lai, nagu on näha ka siis, kui ükskõik millise veebipoe lahti teed. Tegu on üldnimetusega treeningmasinatele, mille kasutaja imiteerib erinevaid füüsilisi liigutusi. Sõudeergomeeter imiteerib, nagu nimest järeldada, sõudmist. Väga hea koormuseandja just ülakehale, ent oma kuju tõttu on sellele keeruline kohta leida.
Rattasõitu jäljendav veloergomeeter sobib vormi hoidmiseks neile, kes ka suvisel ajal ratta seljas kilomeetreid püüavad, aga ka neile, kel on probleeme põlvedega. Neile, kellele piisab lihtsalt sammumisest, on ideaalseks kaaslaseks stepper. Viimase eelis on ka see, et tänu oma väiksusele on seda kerge hoiustada.
Kõige mitmekülgsem trenažöör on aga korralik jooksulint. Parim jooksulint koju on muidugi see, mida reaalselt kasutatakse. See tähendab, et igaühe jaoks tähendab parim jooksulint koju natuke erinevat asja. Õnneks on jooksulindid populaarsed. See tähendab, et turul on piisavalt erinevate funktsioonidega mudeleid. Pead vaid teadma, mida otsid.
Sobib kõndimiseks ja jooksmiseks
Tahad trenažööril üksnes kõndida? Vali lühem ja kitsam jooksulint. Mõtled ka joosta? Siis võiks lindi pikkus olla vähemalt 120 cm. Samamoodi jälgi maksimumkiirust, sest kõndimiseks näiteks piisab täiesti sellest, kui maksimumkiirus on 7-9 km/h. Suurem kiirusevahemik tähendab muidugi rohkem võimalusi. Saad rahulikult lonkida ja selliselt samme korjata, või siis korralikult kiirust arendada.
Kellel ruumiga kitsas käes, peab arvestama vajadusega trenažöör eest ära tõsta. Parim jooksulint koju on seega kokkupandav. Vaadata ei tasu seejuures mitte vaid seda, kui väikeseks saab masinat pakkida, vaid ka kui lihtne ning mugav on seda teha.
Täpselt paras hulk võimalusi
Teiseks väga asjalikuks funktsiooniks on võimalus reguleerida trenažööri tõusunurka. Ka mõnekraadine kalle annab trennile juba hoopis teise maigu. Parim jooksulint koju ei pea tulema kümnete eri nuppude ja võimalustega, eriti kui tead, et sa ei kasuta neid. Piisab põhifunktsioonidest ja säästetud raha saad kasutada millekski muuks. Kõige lihtsam ning parim jooksulint koju pakub võimalust kiirust muuta, kõik muu on juba meeldiv lisa.
Ära alahinda ka ekraani tähtsust. Esiteks on võimalik oma treeningul silma peal hoida, jälgides raskusastet, kulunud aega ning pulsivahemikku. Teiseks saab ekraanilt videoid vaadata, mis võib muidu üksluisena tunduva astumise lõbusamaks teha. Kolmandaks võib olla võimalus liituda virtuaalse trenniga, mis annab motivatsiooni ning muudab treeningu huvitavamaks.
Ehk kui nüüd kokku võtta, siis kui leitud on parim jooksulint koju, kaob ära üks vabandus, millega trennitegemisest kõrvale hiilida. Trenažöörid ootavad kannatlikult ning sobivad kasutamiseks igal ajal ja iga ilmaga.