6. novembril kell 15.20 juhtus Haapsalu linnas Jõõdre külas kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Kuna ühe sõiduauto juhipoolne uks oli kinni kiilunud, pidid päästjad kannatanu paremaks kättesaamiseks avama sõiduki külje hüdrauliste töövahenditega.
Koostöös meedikutega tõsteti kannatanu kühvelraami abil autost välja ning pandi vaakummadratsisse. Kannatanu toimetati kiirabiautosse ning viidi haiglasse. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee. Sündmusest teavitati ka Maanteeametit.
Hiiumaa
5. novembril kell 16.46 kutsuti päästjad Hiiumaa valda Sakla külla, kus rahvaralli spordiüritusel oli süttinud võistlussõiduk. Päästjate kohale saabudes tossas ralliauto, mis kustutati esmaste kustutusvahenditega ning jahutati veega.
Järvamaa
5. novembril kell 17.23 kutsuti päästjad Järva valda Ämbra külla, kus tehti lõket. Päästjad leidsid kohapealt 3-meetrise läbimõõduga lõkke, kuid kedagi juures ei olnud. Järelevalveta lõke, kus põlesid saepuru ja vanad ehitusjäätmed, kustutati veega.
Pärnumaa
4. novembril kell 14.05 sai Häirekeskus teate, et Pärnus Pärlimõisa tee ääres võsa sees põleb mitu aiamaja, mille lähedal on veel majakesi. Päästjate kohale saabudes põles kaks aiamaja mõõtmetega 5×5 meetrit. Pärnu, Halinga ja Pärnu-Jaagupi päästjad lokaliseerisid põlengu kella 14.44ks, misjärel tegeleti järelkustutustöödega ning jälgiti olukorda. Tulekahju kustutati kella 15.24ks.
Kell 17.02 kutsuti päästjad uuesti Pärlimõisa teele, kus oli süttinud järgmine aiamaja. Päästjad kustutasid põlengu kella 18.00ks. Majake mõõtmetega 7×7 meetrit hävis tules täielikult. Esialgsetel andmetele võis tegemist olla süütamisega.
4. novembril kell 17.51 kutsuti päästjad Pärnu linna Papiniidu tänavale, kus seisva sõiduki kapoti alt tuli suitsu. Korra süttis kapotialune ka leegiga põlema, kuid omanik ja kõrvalseisjad suutsid selle ise kustutada. Päästjad eemaldasid akuklemmid ja kontrollisid sõiduki üle. Tõenäoliselt oli tulekahju tekkepõhjus lühis.
4. novembril kell 21.05 sõitsid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Tarva külla, kus metsseakari oli sõiduautole ette jooksnud. Päästjad puhastasid sõidutee autojuppidest. Õnnetuses hukkus neli metssiga.
5. novembril kell 17.57 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Uulu külla, kus oli toimunud sõiduauto ja veokiga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu ja puhastasid tee.
Kilingi-Nõmmes hukkus tulekahjus 18-aastane neiu
7. novembril kell 4.19 sai Häirekeskus teate, et Pärnu maakonnas Saarde vallas Kilingi-Nõmme linnas Kantsi tänaval põleb 2-korruseline elamu, kus on inimesed sees. Päästjate kohale saabudes põles maja teine korrus lahtise leegiga, mida asuti kohe kustutama. Üheksa majaelanikku olid oma jõududega hoonest välja saanud, kuid majast ei olnud väljunud 18-aastane neiu. Suitsusukeldumise käigus leidsidki päästjad teiselt korruselt hukkunud naisterahva. Kella 5.10ks oli tulekahju lokaliseeritud ning tegeleti järelkustutustöödega, mille käigus leiti hoonest ka hukkunud kass. Kella 8.38ks oli tulekahju likvideeritud. Kõik kannatanud vaatas üle kiirabi, kes õnneks arstiabi ei vajanud. Päästetöödega tegelesid Kilingi-Nõmme, Pärnu, Häädemeeste, Abja kutselised ja Tali vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Esialgsetel andmetel ei olnud majas suitsuandurit, ka kodunõustamist ei olnud selles majas tehtud.
Päästjad tuletavad meelde, et suitsuandur on Eestis kohustuslik ning see on kõige odavam elukindlustus, sest suur osa traagilisi tuleõnnetusi juhtub, kui inimesed magavad. Töökorras suitsuandur hoiatab valjude piiksudega tulekahju eest selle algstaadiumis ja annab tegutsemiseks vajalikku lisaaega. Suitsuandureid tuleb testida kord kuus, vajutades test-nuppu. Lisaks tuleb puhastada anduri avasid. Kui nupuvajutusele helisignaali ei järgne või see ei ole piisavalt tugev ja selge, tuleb kontrollida, kas piisab patarei vahetamisest või on anduri eluiga lõppenud ning seejärel soetada uus andur.
Sel aastal on tuleõnnetustes hukkunud 31 inimest.
Raplamaa
4. novembril kell 17.24 sõitsid päästjad Kohila valda Urge külla, kus oli toimunud 2 autoga liiklusõnnetus. Päästjad aitasid kannatanuid, kelle vaatas üle ka kiirabi, eemaldasid sõidukitel süttimisohu, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid tee.
Saaremaa
5. novembril kell 4.39 anti Häirekeskusele teada, et Saaremaa vallas Lõupõllu külas jooksis avarii tagajärjel ojja naftasaadus. Päästjad kogusid absorbeeriva poomiga umbes 10 meetri laiuse õlireostuse oja pinnalt kokku ning paigaldasid üle oja ka teise poomi, mis roostikus olevat õli kokku kogub. Sündmusest teavitati ka Keskkonnaametit. Pildid lisatud.
5. novembril kell 17.13 sõitsid päästjad Kuressaare linna Piiri tänavale, kus hoone korstnast oli näha leeke. Päästjad tuvastasid tahmapõlengu, mis kustutati. Majas puudus ka vinguandur.
Päästjad tuletavad meelde, et kasutuses olevat ahju, pliiti ja korstent peab igal aastal enne kütteperioodi pühkima, et ära hoida hooldamata küttekehadest tekkivaid põlenguid. Ära ei tohi unustada ka seda, et alates 2022. aasta jaanuarist on vingugaasiandur kohustuslik kõikides kodudes, kus on tahkeküttel töötav ahi, pliit, kamin või katel. Vinguandur on ainus abivahend, mis aitab õhust tuvastada nähtamatut ja lõhnatut, kuid ülimürgist vingugaasi.
6. novembril kell 3.50 kutsuti päästjad Kuressaare linna Vete tänavale, kus põles hoone ning õhus oli tunda kõrbelõhna. Päästjate kohale saabudes põlesid garaažid, mida asuti kohe kustutama. Kustutustööde käigus avasid päästjad kahe boksi ukse ning avasid katuse, et tulekoldele ligi pääseda. Tulekahju lokaliseeriti kella 4.22ks ning kustutati lõplikult kella 5.12ks. Tulekahjus hävis üks garaažiboks, teised said tahma- ja veekahjustusi. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.
6. novembril kell 20.08 käisid päästjad Saaremaa vallas Hakjala külas sõiduteele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ja vabastasid tee.