30. mail kell 15.53 kutsuti päästjad appi Haapsalusse Niine tänavale, kus hakipoeg oli kukkunud korstnast ventilatsioonišahti. Päästjatel õnnestus 1. korruse korterist lingu abil hakk šahtist kätte saada ning seejärel ta loodusesse toimetada.
Hiiumaa
30. mail kell 14.24 anti häirekeskusele teada, et Hiiumaa vallas Kaderna külas põles metsaalune. Päästjad kustutasid umbes 1000 ruutmeetri suuruse tulekahju kell 15.36. Esialgsetel andmetel võisid põlengu tekitada tulega mänginud lapsed.
Pärnumaa
30. mail kell 9.53 märgati tossavat prügikasti Pärnus Koidula muuseumi bussipeatuse juures. Enne päästjaid kohale jõudnud politseipatrull kustutas põlengu pulberkustutiga. Päästjad loputasid pärast saabumist igaks juhuks veel veega tulekolde üle.
Saaremaa
30. mail kell 9.27 anti häirekeskusele teada, et Saaremaa vallas Hindu külas oli lõkkeplatsilt levinud maastikule tulekahju. Leisi vabatahtlikud päästjad kustutasid umbes 10 ruutmeetri suuruse põlengu ning kontrollisid termokaameraga üle veel metsa alt leitud kuus lõkkeaset. Esialgsel hinnangul oli tulekahju alguse saanud eelmisel päeval tehtud lõkkest, mida korralikult ära ei kustutatud.
Siinkohal tuletab päästeamet meelde, et lõket tohib teha vaid ohutusreegleid täites.
Ohutu lõkketegemise reeglid:
• Enne lõkke süütamist veendu, et lõkkekoht ja selle ümbrus on põlevast materjalist puhastatud, hoonetest piisaval kaugusel ning tule tegemisega ei kaasne ohtu loodusele.
• Lõket tee vaid tuulevaikse ilmaga. Tuleohu vältimiseks jälgi tule tegemisel või grillimisel tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele, metsa, kuluheinale või muule põlevmaterjalile.
• Lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu, pappi ja paberit.
• Lõket tuleb valvata ja hoida käepärast tulekustutusvahend – näiteks ämber veega, tulekustuti või veega täidetud voolik.
• Enne lõkke juurest lahkumist veendu, et see oleks täielikult kustunud. Vajadusel vala lõkkekoht veega üle või kata pinnasega.