Mis selles 5Gs siis nii imelist on, et kogu maailm jookseb selle arendamisel võidu, aga samas ei saa enamik inimesi, kellel pole teaduskraadi füüsikas või matemaatikas ega teadmisi keerulisest nüüdistehnoloogiast, aru 5G olulisusest? Siin tulevad teadlased ja tehnoloogiaasjatundjad appi, kirjutab Maaleht.
Mis selles 5Gs siis nii imelist on, et kogu maailm jookseb selle arendamisel võidu, aga samas ei saa enamik inimesi, kellel pole teaduskraadi füüsikas või matemaatikas ega teadmisi keerulisest nüüdistehnoloogiast, aru 5G olulisusest? Siin tulevad teadlased ja tehnoloogiaasjatundjad appi.
Füüsik, telesaate “Rakett 69” kohtuniku ja Eesti metroloogia keskasutuse direktori Aigar Vaigu sõnul avab tohutute andmemahtude edastamise märgatav kiirenemine ja sideviivituste vähenemine uue maailma. “See tehnoloogia annab meile võtmed nii paradiisi kui ka põrgusse ja nüüd on meie enda valik, mis uksed või väravad me avame.”
Ulmevaldkonda liiguvad kõik need riigid, kus 5G-võrk ning sellele järgnevad rakendused ja teenused saavad kõrgel tasemel loodud, vähetähtis pole ka uue tehnoloogia arendamise kiirus. Eestis on praegu 5G-areng paljude riikidega võrreldes pigem pidurdunud ja see maksab kätte.
“Eestile kui e-riigile ja kiirelt arenevale digiühiskonnale oleks sellel üsnagi katastroofilised tagajärjed, mis mõjutaks negatiivselt kõiki meie eluvaldkondi,” ütleb Telia Eesti tehnoloogiajuht Andre Visse.
Loe põhjalikku ülevaadet 5G tulevikust Maalehest.