Muuseumikaardiga on üle Eesti liitunud 60 koerasõbralikku muuseumi, nendest viis asuvad Lääne maakonnas ning neid külastades ei pea koera koju kurvastama jätma.
Nimelt saab oma neljajalgse sõbra Läänemaal kaasa võtta Ants Laikmaa muuseumisse, Haapsalu piiskopilinnusesse ja raekotta, Rannarootsi muuseumisse ja Vormsi talumuuseumisse.
„Koerad on normaalne osa meie igapäevaelust ja ehkki pole teaduslikult kinnitatud, kas muuseumis käimine mõjub koertele sama positiivselt kui inimestele, siis on see suurepärane võimalus sel suvel oma neljajalgse sõbraga kvaliteetselt aega veeta,“ ütles muuseumikaardi juht Kert Kask.
„Muuseumis tuleb koeral kohaneda uute lõhnade, inimeste ja kogemustega, millega ta harjunud pole. Varu enne muuseumikülastust piisavalt aega, et koer saaks uue keskkonnaga harjuda ning tee külastuse ajal vajadusel pause. Lemmikul võiks olla kõht pigem tühi, et teda vajadusel ka maiustega meelitada,” soovitas koertekoolitaja Urve Lageda.
Muuseumikaardiga liitunud koerasõbralike muuseumidega saad tutvuda muuseumikaardi kodulehel.
Enne muuseumisse minekut vii end kindlasti kurssi muuseumi eeskirjadega. Mõnesse muuseumisse on lubatud vaid väikesed sülekoerad või koerad, keda omanik hoiab rihma otsas või kotis. Mõni muuseum lubab koeri vaid teatud näitustele ja hoonetesse. Nagu teisedki muuseumikülastajad, peaksid ka koerad olema hästikäituvad ning muuseumisse on koerad lubatud omaniku enda vastutusel.
Eelmise aasta aprillis alustanud Eesti muuseumide digitaalsel aastapiletil ehk muuseumikaardil on juba üle 15 000 omaniku, kes on teinud viimase aastaga rohkem kui 120 000 muuseumikülastust. Vanim muuseumikaardi omanik on 93-aastane, noorim kahene. Kokku on muuseumikaardiga liitunud enam kui 120 muuseumi üle Eesti.