Meie kliimas on üldine väsimustunne paljude jaoks osa elust, kuid see võib mõnikord peita endas ka kindlasti avastamist vajavat terviseprobleemi. Läbi tervisekontrollist koosnev väsimuse pakett, mis annab sulle kindluse, et võid oma unekvaliteedi parandamiseks julgelt edasi liikuda oma organismi väliste tegurite muutmise juurde.
Tervislikud uneharjumused, mida eksperdid nimetavad sageli ka unehügieeniks, on rutiinid ja tavad, mille abil suudad mitte ainult kiiremini magama jääda, vaid ka kauem magada. Kvaliteetne voodipesukomplekt võib aidata tagada hea ööune, kuid loomulikult on eriti oluline valida enda jaoks ka sobiv voodi ja otsustada, milline madrats valida, et see sobiks ideaalselt sinu voodiga.
Voodi vali vastavalt oma magamistoale, elule ja harjumustele
Alati tuleks arvesse võtta magamistoa üldist suurust. Kui magamistuba on liiga väike, siis massiivne voodi ei sobi sulle ja peaksid vaatama, kas võiksid nii ruumi säästmiseks, kui mugavuse tagamiseks valida näiteks pesukastiga voodid. Pea meeles, et korralikult lõõgastumiseks peab voodi ümber olema ka piisavalt ruumi.
Kui täiustad multifunktsionaalset eluruumi, arvesta, et diivanvoodid annavad su tuppa rohkem ruumi, kui sa neil parasjagu just ei maga. Võiksid lahtikäiva diivanvoodi või diivani valimisel alati kaaluda ka sellega palju sul käib külalisi, kes võivad soovida mõnikord ka ööbima jääda. Üks hea põhjus miks valida nurgadiivan on selle suutlikkus mahutada tihti rohkem isegi kui kahte täiskasvanud inimest sellel magama.
Kui sul ruumiga mingeid probleeme ei ole, võid rahulikult valida endale ka Kanjo kontinentaalvoodi ning nautida ülimat mugavust ja kvaliteeti.

Paljude jaoks on üheks suurimaks hea une saladuseks võimalus magada nii tithi kui võimalik värskes õhus. Kui sul on olemas oma koduaed, siis aiamaja Domelor on ideaalne võimalus värskes õhus täiusliku une nautimiseks. Aiamajas magamiseks piisab tihti lihtsalt ka ühest kvaliteetsest madratsist, kuid suurema mugavuse nimel võid otsida endale ka mõnda väiksemat voodit.
Temperatuur magamistoas on oluline
Üldiselt soovitatakse magada ruumis, kus temperatuur on 15 kuni 19°. Arvestades meie kliima järjest palavamaid suvesid ja tihti kõledaid sügis-talviseid perioode, võib magamiseks soovitud temperatuuri saavutamine olla paras väljakutse.
Kui magamistoa temperatuur on liiga kuum või niiske, koged tõenäoliselt rohkem rahutust ja sul on raskem uinuda. Teisest küljest on liiga külmas magamisel samuti oma varjuküljed. See ei pruugi sinu unetsükleid nii drastiliselt mõjutada kui liiga palavas ruumis magamine, kuid see võib põhjustada muid terviseprobleeme.
Lahenduseks siin on kvaliteetsed soojuspumbad, mis aitavad reguleerida temperatuuri soovidele vastavaks mitte ainult magamistoas, vaid kogu majas.
Täiendavad näpunäited kvaliteetse une saavutamiseks
Ole oma unerütmi suhtes järjekindel. See tähendab, et peaksid minema igal õhtul samal ajal magama ja tõusma igal hommikul samal ajal, sealhulgas ka nädalavahetustel.
Veendu, et sinu magamistuba oleks lisaks sobivale temperatuurile ka vaikne, pime, ja lõõgastav ning eemalda magamistoast elektroonilised seadmed, nagu telerid, arvutid ja nutitelefonid. Väldi enne magamaminekut suuri eineid, kofeiini ja alkoholi tarbimist. Lisaks aitab päevane füüsiline aktiivsus sind öösel kergemini uinuda.
Paljud on oma une kvaliteedi parandamiseks proovinud ka Hiina traditsioonilise meditsiini tarkusi ja avastanud näiteks, et Reishi seene ekstrakt muudab unenäood värvilisemaks ja une sügavamaks, mis omakorda aitab vähendada stressi.
Värvilised, erksad ja kvaliteetsed unenäod on ju ainult positiivsed, eriti kui unenägude seletaja suudab nende sisu sinu jaoks ka lahti mõtestada. Eeltoodud näpunäited kasutades annad iseendale hea une saavutamiseks endale parima võimaluse.