Erilisi paiku ja põnevaid ettevõtmisi tutvustav Porikuu festival algas reedel Padisel toimunud avaüritusega ning meelitab kogu kuu jooksul huvilisi Loode-Eestit avastama.
Porisel oktoobrikuul on Lääne- ja Harjumaa kohalikud sündmustekorraldajad otsustanud juba neljandat aastat pakkuda terve kuu jooksul välja teistmoodi ettevõtmisi, mis inimesed kodudest välja meelitaksid ja Loode-Eestit külastama kutsuksid.
Vaata fotogaleriid siit.
“Porikuu festival on hea võimalus avastada Loode-Eestit ebatavalisel moel – olgu see siis karjääri mudatuuril, vangla öömatkal, rabas toimuvas pildistamise töötoas või hoopis kõrvitsapeol ja lombikohvikus,” loetleb põnevaid näiteid festivali projektijuht Karet Kõverjalg.
Oktoobrikuu esimesel päeval avati festival Padisel toimunud avaüritusega “Armastusega Porikuul”, mille raames sai tutvuda lähemalt kloostriga, kuulda akustilise segakoori kontserti, näha lühietendust “Mis siis, kui…”, võtta osa Padise Kastelli juures toimunud Laulasmaa OTT (Otse Tootjalt Tarbijale) gurmeeturust ning näha Padise rahvamajas kodumaist filmi “Eesti matus.”
Sarnaselt mitmekülgsele avaüritusele leidub Kõverjala sõnul kogu kuu jooksul sündmuseid erinevatele huvidele ja maitsetele. “Terve kuu jooksul on toimumas üle 70 ürituse nii kunsti- ja kultuurihuvilistele, toiduelamuste otsijatele, spordi- ja loodussõpradele kui adrenaliiniküttidele. Sealjuures leidub tegevusi ka pere kõige pisematele, nii et tasub tulla ja osaleda kogu perega,” soovitas projektijuht.
Sel korral meelitab Porikuu festival huvilisi nii traditsioonilise Laternamatkade valgusrännakuga kui Murru vangla külastusega, mitmete käsitööhuvilistele ja fotokunsti harrastajatele mõeldud õpitubadega ning muusika- ja filmielamustega. Kohalike tegijate käe all saab õppida rukkileiva küpsetamist ja restaureerimist, samas ka süstasõitu Keila jõel ning osaleda Rummus parvesõidul. Rohkem infot sündmuste ajakava kohta asub Porikuu festivali kodulehel porikuu.ee
Festivali projektijuhi sõnul arvestatakse ürituste läbiviimisel Vabariigi Valitsuse kehtivate korraldustega, et tagada osalejate tervis ja turvalisus. “See tähendab, et muu hulgas on siseruumides toimuvate ürituste korral tarvis näidata COVID tõendit, millega inimene kinnitab, et on vaktsineeritud, tal on kehtiv negatiivne testitulemus või ta on haigusest tervenenud,” märkis Kõverjalg.
Festivali korraldamist kaasrahastavad Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond ja piirkonna omavalitsused.