Väikese pindalaga vannitoa planeerimine on üks peadmurdev ülesanne – asju, mis tuleb siia ära mahutada, on palju ja esimese hooga ei paista kõigele ruumi jaguvat.
REKLAAMTEKST
Jah, põrandapinda võib ju napilt olla, aga samas ei maksa ära unustada, et vannitoas on lisaks põrandale ka neli seina, mis pakuvad samuti võimalusi sisustuse paigutamiseks.
Kui teil seisab ees väiksemat sorti vannitoa interjööri planeerimine, siis olge äärmiselt täpne kõiges, mis puudutab mõõtmist – võib liialdamata öelda, et väikeses pesuruumis on arvel iga millimeeter ning siin ei saa endale eksimusi lubada.
Alljärgnevalt toome ära mõningad soovitused, kuidas planeerida väikest, ent samas stiilset ja funktsionaalset vannituba.
Vann + dušš
Pisemasse vannituppa ei ole mingit mõtet panna korraga nii vann kui ka eraldi dušikabiin või -nurk. Dušisegisti peaks igal juhul asuma vanni kohal. Vanni juures võib näiteks kasutada suurt ja stiilset vihmadušši lisaks väiksemale käsidušile. Disainilt peaks nii vanni- kui ka dušisegisti olema sarnased.
Pane asjad nurka
Kui sisustamist vajab eriti tilluke duširuum, ei ole muidugi vannist mõtet unistada, kuid kõik muu tarviliku saab oskusliku planeerimisega hästi ära paigutatud.
Hea nipp on võtta kasutusele nurgad: on olemas spetsiaalselt nurka mõeldud dušikabiinid, WC-potid, valamud, riiulid ja kapid. Need on kolmnurkse põhiplaaniga ja eriti ruumisäästlikud. On ka kolmnurkse kujuga vannid, kui vannitoas peaks siiski vanni jaoks ruutmeetreid jääma.
Pane mööbel seina
Väikeses keskkonnas on mööbli seinale kinnitamiseks mitu argumenti. Esiteks mõjub seinal rippuv mööbel kergemalt ja jääb mulje nagu oleks vannituba avaram kui tegelikult. Teine oluline põhjus on see, et kappide ja põranda vahele jääva ruumi saab asjade hoidmiseks (kaal, laste aste, pissipott jms) targalt ära kasutada.
Kuna väikeses pesuruumis satub vett igale poole, on kappide ja riiulite alt põrandat parem kuivatada, kui sinna pääseb hästi ligi.
Kaup24.ee veebipoes ootab sind lai valik erinevas stiilis seinale kinnitatavat vannitoamööblit: nii riiulid, kapid, peeglid kui valamukapid,
Eelista klaasi kardinale
Kui valamukapp, WC-pott või kapid paiknevad vannile väga lähedal, on neil oht vanniskäigu ajal märjaks saada. Väikeses vannitoas tuleks pesemiskoht muust ruumist vähemalt osaliselt ära piirata, et takistada veepritsmete jõudmist mööblile ja tualettpotile.
Dušikardina asemel võiks vanni äärde paigaldada klaasseina(d) või siis kokku lükatava läbipaistvast pleksiklaasist voldikseina. Kardin on küll kõige odavam lahendus, ent lahti tõmmatult “lõikab” see ruumi pooleks. Vannikardin ei ole ka kõige esteetilisem.
Tavalise ukse asemel liuguks
Kui teil tuleb planeerida väikese vannitoa sisustamine, siis ärge unustage ka ruumi viivat ust.
Tavaline uks võtab avatud asendis enda alla ühe ruutmeetri põrandapinda. Kui uks avaneb koridori, ei ole sellel suurt tähtsust, aga kui see avaneb kitsasse vannituppa, siis on targem eelistada liugust.
Riiulid WC-poti ja vanni kohale
Kui WC-poti loputuskasti kohale jääv seinapind on tühi, siis on see puhas ruumi raiskamine. Eriti veel siis, kui pott paikneb omaette nišis. Seinast eemale ulatuva poti kohal võiks olla mitu avatud riiulit.
Riiuli saab panna ka vanni peale. On olemas spetsiaalsed pikendatavad käepidemetega metallist vanniriiulid, mis käivad risti vanni üle vanni ning leidub ka plastmassist ja puidust valmistatud riiuleid, mis on mõeldud vannile toetuma ja kus on mugav pesemisvahendeid hoida.
Kõik vannitoa sisustamiseks vajaliku leiad siit.