Sülearvutid on tänapäevase tehnika tööhobused. Kasutame neid mitu korda päevas ning mitme tunni vältel. Need ei jaga meiega ainult teavet, vaid aitavad meil ka mälestusi hoiustada. Kui aku välja sureb, riskite kõikide kogutud failide kaotamisega. Seni, kuni arvuti probleemid ei muuda tähtsate ülesannete täitmist Teie jaoks füüsiliselt võimatuks, võite edasi töötada. Aga kuidas saate aru, et on aeg uuenduseks?
REKLAAMTEKST
Ülekuumenemine
Esimene märk, et arvuti eluiga on lõpusirgel on pidev ülekuumenemine. Kui takistate kogu aeg jahutusventilaatorite tööd – asetate näiteks arvuti voodile, kattes ventilaatoriavasid ja avastate ühel momendil, et arvuti klaviatuur on kuum (sellisel juhul on abikserinevad sülearvutitarvikud), koormate sellega liigselt oma arvutit, kuid kui arvuti kuumeneb üle ilma kindla põhjuseta, on aeg vaadata sissepoole.
Arvutid koguvad enda sisse tolmu, mis võib põhjustada ventilaatorite ebatõhusust. Kui arvuti kuumeneb pidevalt üle, on aeg uurida uusi variante.
Aeglane sisselülitus
Aeglane sisselülitusaeg on märk, et miski pole korras. Uued arvutid on võimelised hüppama kiiresti välja lülitatud või unerežiimist täielikult töövalmis olekusse – seega, kui Teie arvuti käivitamiseks kulub minuteid ja see on paari esimese tööminuti jooksul märkimisväärselt aeglane, teadke, et on aeg hakata kaaluma uue seadme ostu.
Muidugi on mõned lahendused, mida tasub uurida enne, kui hakkate kohe uut arvutit hankima. Sisselülitades veenduge, et Teil ei tööta samal ajal liiga paljud programmid. Lülitage välja kõik programmid, mida Te ei kasuta (näiteks bluetooth-kontrollerid ja virtuaalsed wifi-adapterid),, eemaldage kõvaketas ja veenduge, et Teie sisesüsteem on läbinud ajakohased uuendused.
Ekraani hangumine
Mingil hetkel juhtub see kõigiga. Olete tegemas arvutis midagi, olgu see oluline projekt, sihitu veebilehe sirvimine või soov ületada oma eelmist Solitaire’i rekordit ja ilma hoiatuseta on ekraan külmunud. Liigutate hiirt, klõpsate paar korda, proovite ka klaviatuuril klahve vajutada, kuid midagi ei muutu. Mis edasi?
Selle põhjuseks võib samuti olla arvuti ülekuumenemine, seega proovige esialgu õhuava ummistava tolmu puhastamiseks kasutada suruõhku.
Restart – sisselülitus – uus külmumine.
Siinkohal ei aita enam miski. Kui ekraani hangumine ja arvuti iseseisev väljalülitumine muutub regulaarseks, peate ostma uue masina, sest selline viga on tihtipeale seotud emaplaadi või kõvaketta probleemidega.
Kehv aku
Proovite oma sülearvutiga asju ajada, laete selle päeva alguses täis, kuid paarikümne minuti pärast juhtub midagi ja aku saab tühjaks. See on tõeline probleem, sest Te ei saa olla nii produktiivne, kui plaanis oli. Kuid see ei tähenda, et peate muretsema katkise aku pärast. Aku kiire tühjenemise vältimiseks võite proovida järgmisi nippe.
Vaadake esialgu, mis põhjustab Teie sülearvuti aku kiiret tühjenemist. Äkki on arvuti ekraan liiga ere? Eredad ekraanid vajavad rohkem võimsust töötamiseks. Ka kõik taustavalguse funktsioonid kulutavad oodatust rohkem akut (sinna kuulub ka klaviatuuri taustavalgustus). Võimalik, et kasutate mõnda ühendust, mis ei tööta korralikult või mida Te ei vaja antud hetkel – bluetooth, mis ei leia paarilist või ka wifi-signaal, mida seade ei suuda lugeda. Olge ettevaatlikud ka sülearvutile lisatud välisseadmetega (nende hulka kuuluvad juhtmevabad hiired, mida võiksite ühendada arvuti USB-portidesse).
Need on probleemid, mida peate jälgima, kuid kui meie poolt välja toodud nippide abil ei ole võimalik aku kestvust pikendada – on aeg hakata uurima uut arvutit.
Kahjustatud andmed
Kui olete oma sülearvutisse salvestanud dokumente ning avastate, et neid avades tekib tõrge ja ekraanile ilmub hoiatus, et fail on rikutud, siis on võimalik selle arvutiga vaid internetis paar viimast kuud ringi vaadata.
Selleks, et vältida sagedat uue arvuti ostmist, peaksite enne arvutiostu teadma oma vajadusi. Kui kavatsete seda kasutada mängude või keerukate graafiliste programmide jaoks, olge valmis kulutama lisaraha, et osta sülearvuti, mis on ette nähtud raskemate programmidega töötamiseks. Keerukate programmidega töötavad suurepäraselt Dell sülearvutid (eriti soovitame XPS seeriat). Kui soovite seda kasutada vaid e-kirjade ja dokumentidega töötamiseks, võite endale ilma suure probleemita soetada odavama (ja vähem vastupidava) arvuti.
Kui juba omate arvutit, veenduge, et hoiate end kursis nii virtuaalse, kui ka füüsilise hooldusega. Hoidke oma viirusetõrjet ajakohasena, puhastage regulaarselt klaviatuuri ja ventilaatorit ning pöörake tähelepanu ka kõige väiksematele probleemidele.