Keskkonnaminister Rene Kokk määras, kui palju tohib aastatel 2021-2025 teha riigimetsas uuendusraiet. Raiete pindala jääb võrreldes eelmise perioodiga peaaegu samaks ehk 56 398 hektarit viie aasta kohta.
Sellest 55 530 hektarit on RMK hallatavates metsades ning 868 haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisalas asuvates Järvselja õppe- ja katsemetskonnas ning Luua metsanduskooli kahes metsandikus.
Mis on uuendusraie? Uuendusraie on raie, mida tehakse, et võimaldada metsa uuendamist või uuenemist. Ühtlasi on uuendusraie ka peamisi puiduvarumise viise. Uuendusraiet tehakse lage- või turberaiena puistus, mis on saavutanud raievanuse.
Vikipedia
RMK hallatavates metsades on raiepindala jäänud samaks kui eelmisel perioodil, kuid väikesed muudatused on toimunud raiete liigilises koosseisus.
Männi raiete pindala on võrreldes eelmise perioodiga vähenenud 450 hektari võrra ja haaval 50 hektari võrra. Kuuse uuendusraie pindala on suurenenud 125 hektari võrra, kasel 150 hektari võrra ning teistel puuliikidel 225 hektari võrra jagatuna viieaastasele perioodile.
Haridus- ja teadusministeeriumi hallatavates metsades on raiemaht vähenenud kokku 42 hektari võrra viie aasta kohta.
Raiete jaotuse muudatused on tingitud metsades toimunud muudatuste koosmõjust nagu näiteks metsade inventeerimisandmete uuendamine, uute maade lisandumine ning metsamaa kaitsestaatuste muutused kaitsealade või vääriselupaikade tõttu.
Eesti metsadest raiuti eelmisel aastal kokku ca 12,5 mln tm puitu, millest RMK osa on ca 4,3 mln tm ja erametsade osakaal ca 8,2 mln tm.