Õhupallimängud on odav ja lihtne viis, kuidas koos lastega lõbusalt aega viita – võid valida lõputu hulga mitmekesiste mängude ja tegevuste vahel. Allpool on kirjeldatud kaheksa parimat õhupallimängu, mida koos lastega mängida.
REKLAAMTEKST
1. Üllatuspauk
Puhu täis suur hulk õhupalle ja pista mõnesse neist üllatus, näiteks väike maiustus, nipsasjake, kirjake või lelu. Lase lastel õhupallide purustamise ja neist üllatuste leidmisega kõvasti vaeva näha. Suurepärane tegevus lastegrupile või peoseltskonnale. Vanemate lastega (loomulikult range järelvalve all) võid proovida isegi õhupallide pihta nooleviskamist.
2. Õhupallitennis
Meisterda papptaldrikutest ja lapikutest puupulkadest tennisereketid. Valmista ette suur tühi ruum, kus pole kergesti purunevaid esemeid ega jalge ette jäävaid takistusi. Puhu õhupall täis ja korralda sisetenniseturniir. Taldrikutest reketite abil põrgatatakse õhupalli edasi-tagasi. See lõbus, võistlusvaba mäng sobib hästi ka suuremale lasteseltskonnale!
3. Kaitse oma õhupalli
Suurepärane tegevus viie- või enamaliikmelistele lastegruppidele. Anna igale lapsele õhupall ja umbes meetripikkune nöörijupp. Lase lastel õhupallid täis puhuda, kinni siduda ja nööriga pahkluu ümber kinnitada. Mängu eesmärk on kaitsta oma õhupalli, üritades samal ajal purustada teiste omi. Võitja on see, kelle õhupall jääb viimasena terveks. Järelvalve on vajalik.
4. Õhupalli kakerdus võistlus
Õuemäng kahele või enamale lapsele. Lapsed kogunevad stardijoonele, asetavad õhupalli põlvede vahele ja üritavad esimesena finišijoonele jõuda nii, et õhupall teel maha ei kukuks või katki ei läheks. Kui lapsi on palju ja ruumi napib, saad võistluse korraldada ka teatejooksuna. Võid panna igasse õhupalli väikese maiustuse, et võistluse kaotajad liialt ei kurvastaks.
5. Anna õhupall edasi
Kui sul on koos vähemalt kümme last, jaga nad võrdsetesse rühmadesse ja paiguta rühmad paralleelsetele stardiradadele hanerivisse nii, et iga lapse vahe oleks vähemalt pool meetrit. Anna iga rivi viimasele lapsele täispuhutud õhupall. Sinu märguande peale hakkavad meeskonnad õhupalli edasi andma jalge vahelt ja üle järgmise lapse pea kuni pall jõuab rivis esimesena seisva lapseni. Võitjameeskonna rivi esimene liige tõstab õhupalli kõrgele üles.
6. Hoia pall õhus
See klassikaline õhupallimäng sobib suurepäraselt siseruumides mängimiseks ühe või enama lapsega. Mängu eesmärk on lihtne: hoida pall pidevalt õhus ja mitte lasta sel maad puudutada. Vaata, et mänguala oleks piisavalt ruumikas ning, et seal poleks kergesti purunevaid esemeid ega jalge ette jäävaid takistusi. Selle mängu saateks sobib lärmakas ja lõbus peomuusika.
7. Õhupalli- ja lusikajooks
Suurepärane õuemäng kahele või enamale lapsele. Sarnaneb traditsioonilisele munajooksule, kuid munade ja supilusikate asemel kasutatakse suuri puulusikaid ja õhupalle. Iga laps üritab õhupalli puulusikal hoides esimesena finišijoonele jõuda, kuid kui õhupall maha kukub või puruneb, peab ta stardijoonele tagasi pöörduma ja uuesti proovima.
8. Õhupallidega maalimine
Kui soovid lastele pakkuda tõeliselt mäkerdamisrohket, tunnetuslikku tegevust, otsi välja lapsesõbralikud värvid ja mõned suured paberilehed. Puhu õhupallid poolenisti täis ja näita lastele, kuidas nende abil maalida, kastes õhupallid värvi sisse ja vajutades nendega paberile erivärvilisi ümaraid kujundeid.
Õhupallid on lausa naeruväärselt odavad, kuid need toovad palju lusti ja rõõmu, andes sulle võimaluse hetkeks lõõgastuda ning tassikest kohvi juues mängivatel lastel lihtsalt silma peal hoida. Laia valiku õhupallide ja muude dekoratsioonidega saab tutvuda Party Inbox kodulehel ning loodetavasti võtad ka ise mõnest õhupallimängust osa!