“Palun ärge soovitage teenusekasutajal maha võtta kogu ümbritsevat metsa, nagu te ei soovita linnas maha lammutada naaberkinnistute majasid. Linnades üle Eesti on mobiilsidelevi kiirem ja signaal tugevam,” kirjutavad Haapsalu külade ja kogukondade esindajad mobiilsideteenuse pakkujatele saadetud kirjas.
Lp. üldkasutatava elektroonilise side teenuse pakkuja
Meie, Haapsalu külade ja kogukondade esindajad, avaldame oma soovi mobiilside lahenduste parandamiseks Haapsalu linna haldusterritooriumil maapiirkonnas.
Aastatepikkune ootus levi paranemiseks piirkondades väljaspool Haapsalu linna ei ole viinud piisavate tulemusteni. Praegusel eriolukorra ajal on kindlasti ka näha andmeside mahtude kasvu maapiirkondades. Need mahud kasvaksid veelgi ja oleksid seda teinud juba ammu, kui teiepoolsed tehnilised lahendused seda võimaldaksid. Individuaalsed lahendused mõne pretensioonikama tarbija rahuldamiseks ei ole piisav abinõu. Palun ärge soovitage teenusekasutajal maha võtta kogu ümbritsevat metsa, nagu te ei soovita linnas maha lammutada naaberkinnistute majasid. Linnades üle Eesti on mobiilsidelevi kiirem ja signaal tugevam.
Vastavalt võrdse kohtlemise printsiibile ja teatud seaduses sisalduvale lausele „Teenus on üldkasutatav eelkõige siis, kui selle osutamine on kestev ja järjepidev ning seda pakutakse sisuliselt ühesugustel tingimustel”, soovime sama teenusepaketi sees sarnaseid tingimusi kui parimas asukohas teenusetarbijal. Kohapealsete mõõtmiste alusel peame vastuvõetavaks andmevahetuskiiruseks püsivalt (arvestades ka turismihooaega) vähemalt 80% teenusepaketis nimetatud kiirusest, piiramatu kiiruse puhul 80% linnapiirkonna keskmisest näitajast.
Maapiirkondade järeleaitamine on vältimatu meie uues valglinnastuvas ja hajaasustatud elukorralduses ning vajalik Eesti (maa)majanduse kitsaskohtade kõrvaldamiseks. Ootame otsustavaid samme sideteenuse kvaliteedi parandamises enne sügisese kooliaja algust 2020.a.
Senine auklik võrk ei ole piisav, tahame ühtlaselt katvat tekki.
Lars Uus – Erja ja Kabrametsa külavanem
Sirli Olgo – Kiideva ja Koidu külavanem
Katrin Päevakene – Kiviküla külavanem
Kairi Õunaid – Suure-Ahli, Väike-Ahli, Metsaküla ja Varni külavanem
Age Teppan – Võnnu ja Rummu külavanem
Vello Vichterpal – Haeska külavanem
Reemet Sits – Mägari külavanem
Ott Liivlaid – Puise külavanem
Imbi Sildaru – Ühendus Asuküla Selts