Estraveli lennupiletite ja kindlustustoodete müügidirektori Mauri Saarendi sõnul ei ole PZU soovitus igasugust reisimist vältida kooskõlas reisikindlustustoote eesmärgiga.
Seoses COVID-19 hoogustunud levikuga soovitas PZU Kindlustus vältida reisimist, sest eri riikides kehtestatakse järjest uusi piiranguid ning kiirelt muutuvas olukorras on juba näiteid, kus Eesti turistid on reisil hätta jäänud.
“Sama hea soovitus oleks näiteks see, kui autokindlustusfirma soovitaks igasugust autosõitu vältida, sest võib juhtuda õnnetus,” sõnas Mauri Saarend. “Estravel pakub koostöös oma kindlustuspartneri Salva Kindlustusega juba pikemat aega lisakatet reisikindlustusele, mis katab ka koroonasse haigestumise korral haiglaravi ja sellest tingitud planeeritust erineva tagasipöördumise korraldamise. Seda hoolimata sellest, kas ja kes seda piirkonda hetkel riskipiirkonnaks luges. Mõne välisriigi arvates on näiteks ka Eesti riskipiirkond, kuigi meie arvates ta seda ei ole,” lisas Saarend.
PZU pressiteates viidati Eesti perele, kes charter-reisiga Bulgaariasse lendas, kuid sealt enam tagasi ei saanud. Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson kinnitas, et ühtegi ametlikku charterreisi Eestist Bulgaariasse sel aastal toimunud ei ole ja tegemist on seetõttu eksliku infoga.
“Kõik eesti reisikorraldajad täidavad seadusi ja eurodirektiive ning kõik sihtkohta viidud pakettreisikliendid tuuakse alati ka tagasi. Võib-olla oli siin tegemist piiriülese ostuga, kus müüjaks oli välismaal registreeritud firma ja charterlend ei väljunud Tallinnast?” märkis Ilisson.
Estraveli juhatuse liige Aivo Takis lisas: “Pime hirm Baltikumist kaugemale reisimise ees, mis praegu Eestis valitseb, on minu arvates põhjendamatu. Targalt reisides ei ole sa ohuks ei iseendale ega teistele, pigem vastupidi.”
Täpset hetkeolukorda eri riikide, erinevate lendude, kindlustuse, tervisenõuete osas lennujaamades ja sihtriigis ning kõikvõimalike muude reisiuudiste osas saab jälgida siit.
PZU Kindlustuse tänane teade:
„Kui inimene viibib piirkonnas, kuhu reisimine on lubatud ja ta haigestub koroonaviirusesse, siis seda käsitletakse tavapärase haigestumisena. Aga kui inimene on võtnud teadlikke riske ja eiranud soovitusi riskipiirkonda vältida, ei aita kahjuks kindlustus võimalikke lisakulusid katta. Lisaks on hakanud paljud lennufirmad taas lende tühistama või edasi lükkama ja riigid kehtestavad uusi piiranguid. Karta on, et septembris-oktoobris probleem pigem süveneb kui laheneb. Kodumaale tagasipöördumine võib osutuda eriti keeruliseks juhul, kui tuleb läbida mitmeid transiitriike. Seetõttu soovitame hetkel reise planeerida vaid hädavajadusel,“ ütles PZU Kindlustuse reisi- ja isikukahjude grupi juht Geily Kalt.
Hiljuti sai PZU näiteks kahjuteate perelt, kes läks tšarterlennuga Bulgaariasse puhkusele. Reisi alguses oli kõik kenasti, kuid kolmandal päeval sai klient reisifirmalt kirja, et kuna Bulgaarias on nakatunute arv tõusnud üle normi, siis sinna rohkem reise ei korraldata ja lennuk Bulgaarias olevaid turiste koju ei too. Reisifirma lubas raha kasutamata lennu eest tagastada oktoobri lõpus. Kliendid pidid ise organiseerima tagasilennu Eestisse. Piletid neljaliikmelisele perele läbi Viini ja Riia Tallinnasse läksid maksma 1400 eurot.