Kõik diabeediga inimesed ja nende lähedased on oodatud osalema 2. tüüpi diabeetikute toimetuleku koolitusele “Tervislik elustiil ja glükoosisensor”, mis toimub 14. veebruaril kell 12 Haapsalu sotsiaalmajas.
Eestis mõjutab diabeet ligikaudu 7 – 8% täiskasvanud elanikkonnast. Valdav osa neist põeb 2. tüüpi diabeeti, millele on küll geneetiline eelsoodumus, aga mis on tervisliku toitumise ja regulaarse liikumisega suuresti kontrollitav.
Haapsalus toimuval koolitusel räägib Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud, diabeediõde ja toitumisterapeut Maarja Randväli tervisliku eluviisi olulisusest ning jagab nõuandeid toitumise, füüsilise aktiivsuse ja vaimse tervise hoidmise kohta.
Tervislik elustiil on 2. tüüpi diabeetikutele eriti oluline, sest teadlikud valikud aitavad hoida veresuhkru taset kontrolli all, ennetada tüsistusi ja parandada üldist elukvaliteeti. Elustiili muutmine võib aidata haiguse kulgu edasi lükata või leevendada selle sümptomeid. Seetõttu on väga oluline ka inimese enda panus: tervislik toitumine, regulaarne liigutamine ja kehakaalu jälgimine.
Koolituse teises osas on pideva glükoosimonitooringu süsteemi ja uusima Dexcom ONE+ sensori tutvustus. Uuest aastast saavad soodushinnaga glükoosisensoreid soetada ka 2. tüüpi diabeetikud, kellel on raviskeemis lühitoimeline insuliin ja püsiv insuliinidefitsiit.
See on märkimisväärne edasiminek, sest sensor aitab diabeeti oluliselt paremini hallata – teha teadlikumaid raviotsuseid, planeerida raviplaani tõhusamalt ja saavutada stabiilsemaid veresuhkru näite. Glükoosisensoreid saab soodushinnaga osta digiretsepti alusel, mille väljastavad endokrinoloogid ja sisearstid.
Enimkasutatav Dexcom ONE+ võimaldab veresuhkru taset ööpäev ringi reaalajas jälgida. Käsivarrele või kõhule paigaldatav sensor mõõdab glükoositaset iga viie minuti järel, pakkudes kasutajale ja tema lähedastele reaalajas ülevaadet. Dexcom ONE+ funktsioonid aitavad nii kasutajatel kui ka tervishoiutöötajatel teha teadlikumaid otsuseid glükoositaseme reguleerimiseks.
Koolitus on tasuta ja toimub eesti keeles.
Aadress: Kastani 7, Haapsalu.