Eestis on praegu ligi 34 000 inimest, keda ravivad ajutised asendusarstid, sest pensionile jäänud perearsti asemele pole konkursiga uut arsti leitud. Probleem muutub aina teravamaks ja lähitulevikus jääb üle Eesti harjumuspärase perearstita tuhandeid patsiente. Suur osa perearstidest on pensionieas või selle piiril ning lõputult nad oma pensionilejäämise plaane edasi ei lükka. Nende asemele on aga keeruline uut arsti leida. Just selline olukord on praegu Haapsalus ja veel mitmekümnes paigas üle Eesti.
Pikemalt loe Maalehest.
- Ma sõitsin ka SELLES bussis!
„Sõime pereringis kolmekesi õhtust ja arutasime maailma asjade üle. No peamiselt lahkasime ikka seda koroonaviirust. Need peamised heietused, et kui surmav ta ikka on ja kas on hullem kui gripp või ei ole ja kas see Eestisse ka peaks jõudma. Mina tähtsalt targutasin, et pole mõtet arutleda selle üle, kas ta Eestisse jõuab või mitte, see on lihtsalt aja küsimus. Niikuinii jõuab! Ja ega ma teadnudki, et olin just kolmveerand tundi tagasi ise koos koroonaga Riiast Tallinnasse jõudnud,“ kirjeldab pastor Ivo Käsk Maalehes, kuidas ta elu pöörati sel hetkel pahupidi.
- Kogenud reisikorraldaja: ebaeetiline oleks praegu soodsaid pakkumisi müüa
Reisifirma Go Travel kogenud reisikorraldaja Age Põder ütleb, et reisifirmad ja nende kliendid on koroonaviiruse vastu samal pool rindejoont. “Klient ja tema tervis on meile kõige tähtsam.” Ta räägib, millega inimesed peaksid lähiajal arvestama nii sihtkohtade, hindade kui ka kindlustuse poolelt.
- Seekord saabus kevad teisiti
Maaleht rääkis ornitoloogidega, kes andsid põhjaliku ja ootamatu ülevaate, millised linnud Eestis juba ammu kohal on.
- Keegi ei keela peaaegu šokolaadita tordile panna nimeks šokolaaditort
Maalehe hiljutises torditestis selgus, et tordis, mis kandis nime Belgia šokolaaditort, on tegelikult vaid 3% šokolaadi. Poes ringi vaadates võib taolisi toidukaupu veel leida. Loe värskest Maalehest, milline kibe tõde õieti selgus.
- Terve loom ei kuku niisama surnult maha – koerte katk on taas liikvel
Kodu lähedalt surnud rebase leidnud talunik arvas kohe, et asi pole õige, sest loom paistis pealtnäha igati terve. Laboris selgus, et tegu on koerte katkuga, mis Eestis levis viimati 1990ndate keskel.
- Aiasõbrad asutasid poe, millist mujal Eestis pole
Kauplus Inglise Aed on Sõmeru kunagise söökla muutnud lillelõhnaliseks menupoeks, kus pakutakse ka vanavara ning ostmise kõrvale ehtsat Inglise teed ja küpsist.
- Elektriautot kustutavad päästjad panevad oma elu ohtu
Eesti teedel sõitvad elektri- ja hübriidsõidukid pole küll fossiilkütusel liikuvatest autodest tuleohtlikumad, ent kui elektritoitel sõiduk on süttinud, käivitub selle kustutamisel ohtlik ahelreaktsioon.
- Paljud seemnekasvatajad saevad oksa, millel istuvad
Meie taimekasvatajad on oma tarbeks toodetud seemne eest sordiomanikele nirud maksjad. Nii võime aga headest uutest sortidest sootuks ilma jääda. Miks, sellest kirjutab värske Maaleht lähemalt.
- Pool sajandit kultusfilmi „Viimne reliikvia“ esilinastusest: Eve Kivi pajatamata seigad
Pool sajandit tagasi märtsis esilinastus “Viimne reliikvia”, mis rändas 70 riiki üle maailma. Nunn Ursulat mänginud Eve Kivi möönab, et just kultusfilmi tõttu pidi ta läbi elama ootamatult pikantseid hetki.
- Hingede hoidjad – Harri, Eenok ja Naatan Haamer
Vahur Laiapea kirjutab Maalehes, et tahtis kunagi teha filmi Naatan Haamerist kui Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku ja lastekliiniku hingehoidjast. „Tahtsin, aga ei teinud, sest selle töö juures on ruumi vaid hoidjale ja hoitavale, ükskõik kui väikeseks sa end oma kaameraga teed.“ Loe tema põnevat lugu legendaarsetest Haameritest.
- 30 aastat tagasi: Eesti Kongress loobus kõrgeimast võimust
Kevadtalvel 1990 valmistus Eesti esimesteks vabadeks parlamendivalimisteks pärast 50 aastat Nõukogude diktatuuri. Valitavaid parlamente oli koguni kaks: Eesti NSV Ülemnõukogu uus koosseis ning Eesti Kongress. Esimest valis kogu Eesti NSV elanikkond ning isegi siinsed Nõukogude armee sõdurid, teist aga vaid Eesti Vabariigi õigusjärgsed kodanikud. Alo Lõhmus meenutab neid pöördelisi aegu.
Loe kõigest pikemalt Maalehest.