pühapäev, 19 aprill, kell 17:04:29
RSS vood Twitter Facebook Helista

Koolivaheajal muutub mitme Läänemaa bussiliini sõiduplaan

Lääne maavalitsus juhib bussireisijate tähelepanu, et mitme Läänemaa avaliku bussiliini sõiduplaanis on erinevused seoses suvise koolivaheajaga, mis kestab 6. juunist 31. augustini.

 

Haapsalus ja Ridala vallas sõitev liin nr 1 Lossiplats-Rohuküla.

Koolivaheajal ei sõida hommikune Rohukülast kl 7 ja Lossiplatsilt kl 7.35 väljuv buss Uuemõisa. Seetõttu jõuab buss Rohukülla 9 minutit varem s.o kl 7.56.

 

Maakonnaliin nr 22 Haapsalu-Risti-Kuijõe.

Koolivaheajal ei sõida Haapsalust kl 6.50 ja kl 15.05 väljuv buss Kuijõe küla peatuseni, vaid lõpetab Kuijõe peatuses. Haapsalust kl 15.05 väljuv buss ei sõida Kaluri peatuse (Silma ringil) kaudu.

 

Linnalähiliin nr 12/2 Lihula-Rumba.

Liin ei ole käigus koolivaheajal. Koolivaheajal on liinil 12/1 Lihula-Rumba lisaväljumised: tööpäeviti väljub buss Lihulast kl 7.20, Rumbast kl 7.44. Kolmapäeviti väljub buss Lihulast kl 14 ja Rumbast kl 14.31.

 

Linnalähiliin nr 31 Virtsu-Salevere-Koti.

Koolvaheajal muutub liini nr 31 marsruut, uus marsruut on Lihula-Salevere-Virtsu-Pivarootsi-Vatla-Lihula. Buss väljub tööpäeviti Lihulast kl 7 ja kl 15, Virtsust kl 7.50 ja kl 16.

 

Linnalähiliin nr 19 Lihula-Pivarootsi-Vatla-Kõmsi-Lihula.

Liin ei ole käigus koolivaheajal.

 

Linnalähiliin nr 24 Lihula- Saastna.

Liin on käigus koolivaheajal teisipäeviti ja reedeti v.a riiklikud pühad. Buss väljub Lihulast kl 14.20 ja Saastnast kl 14.55.

 

Linnalähiliin nr 38 Lihula-Vigala.

Liin ei ole käigus juulis ja augustis.

 

Teave kõikide sõiduplaanide kohta: www.peatus.ee ja Lääne maavalitsuse kodulehel: http://laane.maavalitsus.ee/et/uhistransport
 


Share |

Kommentaarid

Uudised

Tänavune Haapsalu rahvasprint oleks võinud lõppeda äärmisel traagiliselt, kui Haapsalu raudteejaama ees oleval lõigul mees napilt auto alla jäämisest pääses. Ohtlikku olukorda näeb Delfi videost.

Itaalia uudisteagentuuri teatel on Vahemerel läinud põhja laev hinnanguliselt 700 inimesega pardal, teatas Delfi. Liibüa ranniku lähistel põhja läinud kalalaev vedas illegaalseid immigrante. 

Jalgpalliliidu sisehallis Tallinnas peetud FC Flora noorteturniiri “Rõõm jalgpallist” 2003. aastal sündinud poistele võitis Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi.

Haapsalu rahvasprindil oli täna läänlasi stardis üheksa võistlusklassi peale kokku 19. Kahel võistlejal kes ka olid kirjas kahjuks erinevatel tehnilistel põhjustel ei õnnestunud startida.

Delfi rubriigis Rahva Hääl on täna õhtul avaldatud pahase autojuhi kiri, kes  kella 18 paiku tuli Rohuküla parvlaeva pealt ja sattus Tallinna poole sõitma samas “laines” Haapsalu rahvasprindilt pealinna naasvate autodega.

Tartus peetud Eesti lahtistel meistrivõistlustel naiste epees sai pronksmedali Kristina Kuusk, võistkondlikult oli teine En Garde.

Täna kihutasid autosportlased Haapsalu tänavail. Haapsalu rahvasprint oli ühtaegu autospordiliidu, Lääne regiooni meistrivõistluste ja Hepa cupi kolmas, SU sarja ja ML karikasarja neljas etapp.

Läänemaa JK pidas täna koduväljakul Eesti meistrivõistluste III liigas teise mängu ja sai tabelisse teise võidu. Vändra Vaprus II alistati 5:1.

Kultuurkapital avalikustas sel nädalal Läänemaa ekspertgrupi järgmise koosseisu kandidaadid. Ekspertgrupp otsustab, millised Läänemaa kultuuri- ja spordiprojektid saavad kultuurkapitali raha.

Veebileht annab infot märgistamise üldpõhimõtete, kohustusliku toidualase teabe märgistamise ning tootegruppide kaupa toidu koostisele esitatavate nõuete kohta.

Lõuna-Maroko Sahara kõrbe alal toimus 3.-13. aprillil maailma raskeimaks jooksuks peetav Sultan Marathon des Sables. Vormsi perearstina töötav saarlane Madis Tiik läbis selle ajaga 31 tundi 3 minutit ja 35 sekundit, mis andis kokkuvõttes 78. koha, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Eile lõppes ligi kuu aega kestnud Eesti ja Ameerika Ühendriikide õhuvägede ühine õppus, millest osa toimus mitme kilomeetri kõrgusel Eesti õhuruumis ja osa madalatel kõrgustel kaitseväe keskpolügooni kohal.

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves on otsustanud lahutada 2004. aastal sõlmitud abielu. See on põhjalikult kaalutud ühine otsus. Kokkuleppe kohaselt jõustub abielulahutus 30. aprillil 2015, teatas presidendi kantselei avalike suhete osakond täna.

2. mail peetakse kaheksandat korda “Teeme ära” talgupäeva. "Teeme ära" Läänemaa koordinaator tutvustab selle aasta kolme fookust.

Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) teadlased kaardistavad üle Eesti olulisemate taimekahjustajate esinemist ja annavad põllumeestele operatiivselt teavet taimekaitsetööde ajastamiseks ning nõnda tõrjeefektiivsuse tõstmiseks, kirjutab instituudi direktor Mati Koppel.

Keskkonnainvesteeringute keskus KIK otsustas anda Ridala vallavalitsusele üle 400 000 euro Uuemõisa pargi jaoks. Selle raha eest süvendatakse muuhulgas tiik, ehitatakse tiigi keskele saarekesele paviljon ja sild saarele.

Jalgpalli osavusfestival “Värav” osales eelvoorudes 117 kooli üle 700 lapsega. Finaalvõistlusele Tallinna pääses 24 kooli üle Eesti. Haapsalu põhikool oli nende seas lõpuks 14. ja Lihula gümnaasium 18.

Keskkonnainvesteeringute keskuse KIK struktuuritoetuste looduskaitse meetme hindamiskomisjon otsustas rahastada Haapsalu krahviaia taastamise I etappi, mille maksumus on pea 343 000 eurot.

21. aprillil peetakse Haapsalu sotsiaalmajas ajaloopäev, mille kavas on huvitavat nii vanavanematele kui ka lapselastele.

Eesti riiki juhitakse lihtsakoeliselt Exceli tabelitega ja ja üle kümne aasta muutmatuna püsivatest dogmadest lähtudes, kirjutab tänases Postimehes neli kuud peaministri majandusnõunikuna töötanud majandusanalüütik Ruta Arumäe.

Laupäeval, 25. aprillil kell 12.00 tähistab lasteraamatukogu rahvusvahelist lasteraamatupäeva. Külla tulevad kirjanik Ivar Soopan ja Haapsalu põhikooli algklasside näitering.

Reedel kohtub Haapsalu aselinnapea Liina Põld koos Tallinna, Pärnu, Kuressaare linna ja Hiiu valla juhtide Kieli Nädala korraldajaga. Kieler Woche on maailma suurim purjetamisüritus ja Põhja-Euroopa suurim spordi- ja kultuurifestival.

Tänasel Haapsalu linnavalitsuse istungil kuulutati hulkuvate loomade püüdmise ja varjupaiga teenuse hanke edukaks pakkujaks Haapsalu Loomaabi MTÜ ehk samad inimesed, kes seda teenust siiani on pakkunud.

Täna hommikul pandi Haapsalu Krahviaeda nahkhiirte varjemajakesed, mille jooniste autorid on kaks Haapsalu kutsehariduskeskuses praktikal käinud Portugali neidu.

Laupäeval ja pühapäeval peetakse Hanila vallas Kõmsil Lääne-Eesti maakondade harrastusteatrite festival.

Alates 20. aprillist hakkab kõigi mugavustega Lux Expressi buss igapäevaselt sõitma ka liinil Tallinn–Haapsalu varahommikuse väljumisega Haapsalust ning tagasireisiga õhtul Tallinnast.

Alates 21. aprillist hakkab bussiliinil nr 10 (Haapsalu – Asuküla) kehtima suvine sõiduplaan, teatas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Maris Saar.

Esmaspäeval Peterburis Kapella kontserdimajas toimunud Haapsalut tutvustav sündmuse nael oli Venemaal hästi tuntud Hortus Musicuse kontsert.

Haapsalu vanalinna peatänava äärde endistesse Kuke galerii ruumidesse tuleb alkoholipood Alko1000.

15. aprillil kell 19.09 anti häirekeskusele teada tahmapõlengust Ridala vallas Paralepa alevikus. Päästjad selgitasid välja, et tegemist oli intensiivse põlemisega moodulkorstnas.

Nõva mees Tormi Voog tuli nädalavahetusel TTÜ meeskonnas saalihoki Eesti meistriks. Tema teada ei ole ükski läänlane varem sellist tiitlit võitnud.

Piret Seire Lääne päästekeskusest kutsub üles Teeme Ära talgutel korda tegema väiksemaid külateid, et tänapäeva suured ja võimsad tuletõrjeautod seal sõita saaks.

Kella 12.00 ajal juhtus Pärnumaal Häädemeeste vallas Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 179. kilomeetril üliraske õnnetus, milles hukkus kaks noort meest.

Mõne päeva tagune lahingutegevuse aktiviseerumine Donetski lennujaama piirkonnas näitab seda, et relvarahu režiimi katkemise võimalus tuleb üha lähemale. Õigupoolest pole seal sajaprotsendilist rahu olnudki. Igapäevaseks on muutunud nii suurekaliibriliste miinipildujate kui tankide kasutamine.

2014. aastal registreeriti Läänemaal 70 tööõnnetust, neist 47 juhul said töötajad kerge ja 23 juhul raske kehavigastuse. Võrreldes aastaga 2013 on tööõnnetuste arv Läänemaal kasvanud.

Kas 3D või kolmemõõtmeline või ruumiline kino ikka töötab? Töötab, kui otsustada täna Käsna Kalle 3D multikat vaatama tulnud laste reaktsiooni põhjal. Kui multikas hakkas taevast miniburgereid langema, sirutusid laste käed neid püüdma, sest need tundusid tõesti kukkuvat kinosaali.

Nädalavahetuse ööpimeduses filmiti Kiltsi lennuväljal selle aasta HÕFFi trailer. Seekord valmistasid pöörase klipi vennad Mattias ja Johannes Naan.

Täna peeti Uuemõisa valges saalis juba 41. Läänemaa mudilaste lauluvõistlus Kullalind. Osales üle kolmekümne 3-7aastase laululapse.

Naiskoor Netty alustas Maaja Moppeli ja Tia Helena Kaukese dirigeerimisel 17 lauljaga tegevust 22. novembril 1995.

Harju maakohus mõistis kaheaastase kasutütre Emily sandistanud mehe üheksaks aastaks vangi, kirjutab Delfi.

Raske uskuda, aga täna on 75. juubel Läänlase heal kaasautoril, aktiivsel fotokroonikul ja legendaarsel inglise keele õpetajal Tiiu Kammistel.

Täna kell 17 Haapsalu kultuurikeskuses algav täispikk Käsna-Kalle film on esimene, mida näidatakse uuenenud tehnika, suurema ekraani, teravama ja ruumilise pildiga Haapsalu kinos. Tegijad loodavad, et moodne tehnika toob Haapsallu kinobuumi.

Tulenevalt maailmaturuhindade kasvust ning dollarikursi tugevnemisest tõstis Olerex bensiini ja diislikütuse hinda 2,5 sendi võrra liitrist.

Täna, 15. aprillil tähistatakse Eestis esimest korda mitmekesisuse päeva. Puuetega naiste õiguste eest seisjatena on mitmekesisust hindav ühiskond oluline ka meie jaoks. Meie kujunemislugu räägib, miks me sellesse usume, kirjutab Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liidu esinaine Mare Abner.

Ukraina idarindel on olukord laias plaanis muutusteta, kuid tegevus on mõnevõrra intensiivistunud. Kriitilisemad lõigud ja suunad on endised, samas on rohkem tuletegevust ja kokkupõrkeid. Suurekaliibriliste relvade kasutamine on muutumas igapäevaseks. Aktiviseerumine hakkab jõudma lähemale laiaulatuslikuma sõjategevuse taaspuhkemise faasile.

Laupäeval sõidetakse traditsiooniline võistlus sõiduautodele Haapsalu linna tänavail, mis toob kaasa ümberkorraldusi linna liikluses. Võistlus kuulub viide erinevasse võistlussarja.

Regionaalhaigla verekeskus ootab kõiki terveid ja abivalmis täisealisi inimesi doonoripäevale Haapsalu kultuurikeskusesse 21. aprillil kell 11.00-15.30.

Haapsalu loomade varjupaigas ootavad peremeest kahekuused õuekoerakutsikad.

Eile juhtus Hiiumaal Emmaste vallas Jausa külas Väljasoo talus kole õnnetus - loomade autole laadimisel ründas pull perenaist ning tappis ta, kirjutab Maaleht.

Warleaks avaldas Youtube'is tõenäoliselt 2007. või 2008. aastal filmitud video Eesti kaitseväelastest Afganistanis. Video on eestlaste ägedast tulevahetusest Talibani võitlejatega.

Täna alustas tööd Lääne maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna uus juhataja asetäitja Grete Kindel.

Eesti 194-st tunnustatud vabatahtlikust merepäästjast tegutseb sada Lääne prefektuuri tööpiirkonnas, vahendas politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Grak.

Pühapäeval osales viis noort Läänemaa maadlejat Tapal Eesti meistrivõistlustel kadettidele kreeka-rooma ja naistemaadluses.

Pühapäeval selgus Haapsalus Wiedemanni spordihoones Läänemaa korvpallimeister. Kolmandat aastat järjest olid finaalis vastamisi Nõva ja Risti. Kaks aastat oli võitnud Nõva, nüüd aga sai Risti revanši 90:73.

Ärilehe ajakirjanik Liina Valdre pani tähele, et Kalaküla restorani Iveria uksel ripub siiani silt, mis lubab, et ollakse avatud 24 tundi, kuigi tegelikult ei paista kõrtsis mingit elu. Ajakirjanik otsustas välja uurida, kas Iveria tegutseb või mitte.