pühapäev, 20 aprill, kell 06:13:33
RSS vood Twitter Facebook Helista

Koolivaheajal muutub mitme Läänemaa bussiliini sõiduplaan

Lääne maavalitsus juhib bussireisijate tähelepanu, et mitme Läänemaa avaliku bussiliini sõiduplaanis on erinevused seoses suvise koolivaheajaga, mis kestab 6. juunist 31. augustini.

 

Haapsalus ja Ridala vallas sõitev liin nr 1 Lossiplats-Rohuküla.

Koolivaheajal ei sõida hommikune Rohukülast kl 7 ja Lossiplatsilt kl 7.35 väljuv buss Uuemõisa. Seetõttu jõuab buss Rohukülla 9 minutit varem s.o kl 7.56.

 

Maakonnaliin nr 22 Haapsalu-Risti-Kuijõe.

Koolivaheajal ei sõida Haapsalust kl 6.50 ja kl 15.05 väljuv buss Kuijõe küla peatuseni, vaid lõpetab Kuijõe peatuses. Haapsalust kl 15.05 väljuv buss ei sõida Kaluri peatuse (Silma ringil) kaudu.

 

Linnalähiliin nr 12/2 Lihula-Rumba.

Liin ei ole käigus koolivaheajal. Koolivaheajal on liinil 12/1 Lihula-Rumba lisaväljumised: tööpäeviti väljub buss Lihulast kl 7.20, Rumbast kl 7.44. Kolmapäeviti väljub buss Lihulast kl 14 ja Rumbast kl 14.31.

 

Linnalähiliin nr 31 Virtsu-Salevere-Koti.

Koolvaheajal muutub liini nr 31 marsruut, uus marsruut on Lihula-Salevere-Virtsu-Pivarootsi-Vatla-Lihula. Buss väljub tööpäeviti Lihulast kl 7 ja kl 15, Virtsust kl 7.50 ja kl 16.

 

Linnalähiliin nr 19 Lihula-Pivarootsi-Vatla-Kõmsi-Lihula.

Liin ei ole käigus koolivaheajal.

 

Linnalähiliin nr 24 Lihula- Saastna.

Liin on käigus koolivaheajal teisipäeviti ja reedeti v.a riiklikud pühad. Buss väljub Lihulast kl 14.20 ja Saastnast kl 14.55.

 

Linnalähiliin nr 38 Lihula-Vigala.

Liin ei ole käigus juulis ja augustis.

 

Teave kõikide sõiduplaanide kohta: www.peatus.ee ja Lääne maavalitsuse kodulehel: http://laane.maavalitsus.ee/et/uhistransport
 


Share |

Kommentaarid

Uudised

Kolmapäeval Naissaare, Kakumäe ja Suurupi lähedal rannikumeres avastatud reostuslaigud on jõudnud rannikule ja päästeamet alustab reostustõrjega Tabasalu ja Suurupi vaheliselt rannikualalt täna kella 11 ajal.  

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo allkirjastas sel nädalal väikesadamate võrgustiku kava aastateks 2014-2020. Selle aja jooksul on riigil plaan investeerida väikesadamatesse 7 miljonit eurot ja muuta mereturismile sobivaks veel 25 väikesadamat. 

Kuigi äsja juunioride maailmameistriks tulnud Katrina Lehise treener Helen Nelis-Naukas ei looda, et õpilane lähikuudel Eesti täiskasvanute koondisse murraks, vihjab Eesti epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma Postimehele antud intervjuus sellisele võimalusele.

ERR: Tallinna ülikooli Haapsalu kolledžis ehitati raviaparaat, millega saab teha kätele mudaprotseduure. Praegu katsetatakse seda spaades, tulevikus saab seadet kasutada nii haiglates ja sanatooriumides kui ka kodus või hoopis rannas, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Olari Nebokat viskas noorte EMil bowlingus Taanis 298 punkti, mis on hetkel parim punktisumma, mis tänavu sellel võistlusel visatud.

Täna juhtus liiklusõnnetus Kõmsi lähedal, kus Virtsu poolt tulnud vasakpööret teinud autole sõitis tagant sisse teine sõiduk.

Tänasel Haapsalu linnavalitsuse istungil võttis linnavalitsus seisukoha, et Läänemaa ühisgümnaasiumi lendude nummerdamist tuleks jätkata 92-st.

Selgusid asutused ja inimesed, kes võitsid Lääne maavalitsuse turvalisuse teemakoja korraldatud konkursi “Kõige tervem” - Kadri Lukk, Arne Tennisberg, Madis Jõgisalu, MTÜ Tervem Noarootsi ja Haapsalu linna algkool.

Kümme aastat tagasi panid 10 000 vabatahtlikku ja tuhanded laulu- ja tantsupeolised kasvama miljon puud. Koos Eesti Rahva Muuseumiga kogub riigimetsa majandamise keskus RMK nüüd meenutusi ja fotosid tollasest istutamisest. Ühtlasi oodatakse talgulisi ja ka teisi Eesti inimesi taas metsa, et vaadata üle, kui suureks metsatukad vahepeal kasvanud on ja milliseid töid seal tehtud on.

Seitse aastat tegutsenud ansamblil Driven ilmus 17. aprillil esimene täispikk album "Tulevik on nüüd". Plaadil on nii täiesti uusi lugusid kui ka mõned varasemast tuttavad palad. "Tõmbasime selle albumiga oma senisele materjalile joone alla ja panime kõik lood ühele kettale kokku," ütleb bändi Haapsalust pärit kitarrist ja laulja Rando Ojassoo.

Sel nädalal suurpankadele 26-protsendise tulumaksu kehtestamise toetuseks allkirjade kogumise algatanud Keskerakonna Läänemaa piirkonna juhi Jaanus Karilaiu sõnul ei ole kogumisaktsioon veel hoogu sisse saanud. Senine vastukaja näitavat, et kuigi panku peetakse liiga ülbeteks, ei usuta, et kampaania midagi muudab.

Baltikumi suurim jazzifestival Jazzkaar peab tänavu oma 25. sünnipäeva. Haapsalus esitleb sel puhul reedel oma uut kava duo Vaiko Eplik - Kristjan Randalu. 

Üldteenuse osutajate avaldatud marginaalide keskmine hind oli märtsis 13 protsenti kõrgem kui eelmisel kuul ja tõusis avatud elektriturul rekordtasemele, näitab elektrilepingu sõlmimise portaali Energiaturg.ee analüüs.

Ees on pikad pühad ning ilmateade lubab sooja nädalavahetust. Päästeamet paneb inimestele südamele, et pühade ajal tehtavatel koristustöödel ning grillimise ajal ei jäetaks lõkkeid ning grille järelevalveta ja täidetaks ohutusnõudeid. Ka sel nädalavahetusel sõidavad Lääne päästekeskuse päästeametnikud mööda maakondi ja kontrollivad lõkete tegemise ohutust. Tuleohutusnõuete rikkumisel on rikkujale võimalik määrata kuni 800-eurone trahv.

Politsei pöörab täna liiklusjärelevalvet tehes rohkem tähelepanu sõidukiirusele ning seda nii asulais kui ka asulavälistel teedel. 20. aprillini on sõidukiirus kogu Euroopas liikluspolitseinike suurema tähelepanu all ning sarnaseid politseioperatsioone korraldatakse pea kõikides Euroopa Liidu riikides, teatas ERRi uudisteportaal

Tööinspektsiooni Ida inspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Kool selgitab, kas tööandjal on õigus sõlmida käsunduslepingut, kui tegemist on vahetustega tööga.

Alates 1. juulist vaktsineeritakse riikliku immuniseerimiskava kohaselt kõiki väikelapsi vanuses 2-4,5 kuud rotaviirusnakkuse vastu.

Haapsalu Rotary klubi on otsustanud jätkata ka sellel aastal stipendiumi väljaandmist parimale Läänemaa ühisgümnaasiumi lõpetajale matemaatikas. Stipendiumi suuruseks on 1000 eurot, teatas Haapsalu Rotary klubi president Aivar Sein.

24. aprillil algav 9. Haapsalu õudus- ja fantaasafilmide festival korraldab teist korda rahvusvahelist Hõbedase Méliès’i võistlusprogrammi selgitamaks välja parim žanrilühifilm. Kõiki filme hindab rahvusvaheline žürii.

18. mail antakse stardipauk esimesele Haapsalu jooksumaratonile, mille põhidistants kulgeb suures osas vanal raudteetammil paikneval Läänemaa Terviseteel ja läbib seejärel Haapsalu kauneimaid paiku. Maratonidistants on avatud ka kepikõndijatele. Lisaks Ristilt alguse saavale 42 km maratonile on Haapsalu linnas 10 km jooks ja 10 km kepikõnd. 

Kuigi aasta algusega võrreldes on suuremad aktsiaturud tänase seisuga miinuses, on keskkond püsinud siiski suhteliselt soodsana ning pigem võib praegu toimuvat liigitada rotatsiooniks erinevate turgude ja varaklasside vahel, mitte niivõrd põgenemiseks rahasse. Oma panuse negatiivsusesse on andnud ka pinged Ukraina ümber. Samas on need pinged turge suutnud liigutada mõõdukalt, kirjutab SEB Privaatpanganduse osakonna strateeg Peeter Koppel.

Lääne maakonna keskraamatukogu kutsub 23. aprillil kl 17-20 Haapsalu kultuurikeskuse fuajeesse raamatu ja roosi päevale. 

Täna kl 19 etendub Haapsalu kultuurikeskuses VAT Teatri lavastus "Rekvisiitori tähetund", mille peaosas on Lauri Saatpalu.

Mai keskpaigast algab põhjalik kuus kuud kestev teeremont Palivere ja Risti vahelisel kümnekilomeetrisel teelõigul, pealmine kiht vahetatakse Risti ja Riisipere teelõigul.

Terviseamet soovitab end juba aprillikuus vaktsineerida puukentsefaliidi vastu. “Puugihooaeg” kestab tavaliselt aprillist oktoobrini, kuid pehme talv võib seda pikendada. Tänavu kolme kuuga haigestus Läänemaal puukborrelioosi neli inimest. Puukentsefaliiti haigestunuid veel pole.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali ajal 24.-27. aprillil on Haapsalus palju teisi festivaliga seotud ettevõtmisi. Vaata kava!

Alates kolmapäevast kuni järgmise teisipäevani on meie ilmakaardil ülekaalus kõrgrõhkkonnad ning ilm on valdavalt sajuta. Päevane õhutemperatuur tõuseb iga päevaga veidi ja pühapäeval on sisemaal juba kuni 18 kraadi sooja.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide teine CD-kogumik alustab helirännakut maakera tekkelooga, tutvustab inimeste esimesi samme maakamaral, vastandab metsarahva ürgset elu modernsele linnamelule ning lõpetab ulmelise reisiga kosmosesse, plaaniga avastada ja anastada uusi planeete.

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu otsustas korralisel koosolekul, et Margus Allikmaa jätkab juhatuse esimehena ning uue juhatuse liikmeks saab Ainar Ruussaar, vahendas ERRi uudisteportaal. "Aktuaalse kaamera" andmetel toimus Allikmaa üle salajane hääletus, mille tulemus oli 4:4.

Haapsalus oli täna paari tunni jooksul olnud häiritud EMT levi. Kohati levi ilmus, kuid sellest hoolimata välja helistada ei saanud. Sisse helistades tuli teade, et telefon on välja lülitatud. EMT infost uuriti levivea teatajalt, kus täpselt leviprobleem on ning lisati, et rikke kõrvaldamisega tegeletakse. 

Uuemõisas täna hommikul alanud seminar on avalöök Lääne-Eesti loomemajandusprojektile, milles osalejatel aidatakse aasta jooksul oma ettevõttele välja töötada toode või teenus, mis peaks ettevõtte müügikäivet tõstma 20 protsenti.

Põllumajandusamet tuvastas ohtliku taimekahjustaja tamme-äkksurma Rautaklesko AS Võru, Valga ja Tartu kauplustes müüdavatel rododendronitel.

Haapsalu kultuurikeskuses algas oma ala tippspetsialistide osavõtul konverents “Tervisekäitumisest tervisetooteni”. 

Eesti vabaharidusliit andis oma aastaauhinna Eesti täiskasvanuhariduse edendamise eest haapsallasele Heli Kaldasele.

8. aprilli kella 15.35 paiku varastati Ridala vallas Uuemõisas kauplusest toiduaineid.

Möödunud nädalaga said ühele poole maakondlikud pranglimise finaalvõistlused; viimane finaal oli laupäeval Ida-Virumaal. Siis sai selgeks ka üleriigiline paremusjärjestus nii individuaalselt kui ka meeskondlikult. Läänemaal võttis võistlusest osa kokku 444 peastarvutajat.

Täna on Haapsalus tervisekonverents ja Uuemõisas inspiratsiooniseminar - mõlemal osavõtjaid eilse seisuga üle saja.

Läänemaa koolid pidasid Risti põhikooli kunstmuruväljakul jalgpalliturniiri. Erakordne oli turniir selle poolest, et selle korraldas kohaliku kooli 8. klassi õpilane Erki Pajula.

Riigikogu kultuurikomisjon valis oma esmaspäevasel istungil komisjoni esimeheks haapsallase Lauri Luige ja aseesimeheks Yana Toomi.

Tänavusele Maalehe koduveinikonkursile, mille finaal peetakse tavapäraselt Haapsalus, laekus veine rohkem kui varasematel aastatel. 160 veini (mullu 132) ja 66 veinimeistrit (mullu 62) on kogu selle konkursi rekordid, kirjutab Maaleht.