esmaspäev, 22 september, kell 23:14:57
RSS vood Twitter Facebook Helista

Koolivaheajal muutub mitme Läänemaa bussiliini sõiduplaan

Lääne maavalitsus juhib bussireisijate tähelepanu, et mitme Läänemaa avaliku bussiliini sõiduplaanis on erinevused seoses suvise koolivaheajaga, mis kestab 6. juunist 31. augustini.

 

Haapsalus ja Ridala vallas sõitev liin nr 1 Lossiplats-Rohuküla.

Koolivaheajal ei sõida hommikune Rohukülast kl 7 ja Lossiplatsilt kl 7.35 väljuv buss Uuemõisa. Seetõttu jõuab buss Rohukülla 9 minutit varem s.o kl 7.56.

 

Maakonnaliin nr 22 Haapsalu-Risti-Kuijõe.

Koolivaheajal ei sõida Haapsalust kl 6.50 ja kl 15.05 väljuv buss Kuijõe küla peatuseni, vaid lõpetab Kuijõe peatuses. Haapsalust kl 15.05 väljuv buss ei sõida Kaluri peatuse (Silma ringil) kaudu.

 

Linnalähiliin nr 12/2 Lihula-Rumba.

Liin ei ole käigus koolivaheajal. Koolivaheajal on liinil 12/1 Lihula-Rumba lisaväljumised: tööpäeviti väljub buss Lihulast kl 7.20, Rumbast kl 7.44. Kolmapäeviti väljub buss Lihulast kl 14 ja Rumbast kl 14.31.

 

Linnalähiliin nr 31 Virtsu-Salevere-Koti.

Koolvaheajal muutub liini nr 31 marsruut, uus marsruut on Lihula-Salevere-Virtsu-Pivarootsi-Vatla-Lihula. Buss väljub tööpäeviti Lihulast kl 7 ja kl 15, Virtsust kl 7.50 ja kl 16.

 

Linnalähiliin nr 19 Lihula-Pivarootsi-Vatla-Kõmsi-Lihula.

Liin ei ole käigus koolivaheajal.

 

Linnalähiliin nr 24 Lihula- Saastna.

Liin on käigus koolivaheajal teisipäeviti ja reedeti v.a riiklikud pühad. Buss väljub Lihulast kl 14.20 ja Saastnast kl 14.55.

 

Linnalähiliin nr 38 Lihula-Vigala.

Liin ei ole käigus juulis ja augustis.

 

Teave kõikide sõiduplaanide kohta: www.peatus.ee ja Lääne maavalitsuse kodulehel: http://laane.maavalitsus.ee/et/uhistransport
 


Share |

Kommentaarid

Uudised

Alates 2010. aastast on raudtee sõpruskond 22. septembri õhtul vaksalis piknikku pidanud ja vanu aegu meenutanud. Viimane rong Tallinnast Haapsallu väljus just täna 19 aastat tagasi. Täna sõitis aga raudteejaama ette huvisõidurong Peetrike, millel teemakohased plakatid. 

Täna avasid armeenlased Haapsalu promenaadil hatškari ehk Armeenia ristikivi Haapsalust pärit misjonärile Anna Hedwig Büllile, kes päästis tuhandeid armeenia orbe Türgis toimunud armeenlaste genotsiidi ajal.

Uuemõisa beebiklubi, kus beebid saavad olla omavanuste seltsis ja nende emad vajalikke tarkusi ning oskusi, alustab oma kuuendat hooaega.

Ilmar Raagi uus film “Ma ei tule tagasi”, mida saab kuni 24. septembrini vaadata ka Haapsalu kultuurikeskuses, võitis peapreemia Hollandis Vlissingenis toimuval festivalil Films by the Sea. 

Haapsalu seenenäitusel käis nelja päevaga üle kuuesaja inimese. Peale näituse viis Tartu ülikooli teadur, mükoloog Teele Jairus huvilised kaks korda metsa ja andis seeneloengu.

23. septembril 2014 lastakse ringlusse teise seeria kümne-eurone pangatäht. „On väga tähtis, et kõik, kes europangatähti kasutavad, saaksid seda täie kindlustundega teha ka edaspidi. Sel põhjusel võtame kasutusele europangatähtede teise seeria,” ütles pangatähtede eest vastutav EKP juhatuse liige Yves Mersch.

Kolme järjestikuse kodumänguga lõpusirgele jõudnud rahvaliiga jalgpallihooajal jäi Virtsu JK-l tugevas alagrupis võiduarve avamata. Tihti sai saatuslikuks napp mängijatevalik, kirjutab klubi blogi.

Tööinspektsiooni nõustamistegevuse koordinaator Anni Raigna selgitab, mida teha, kui ettevõte ja töökoht kolivad uude kohta.

19. septembril kella 2 paiku helistati lauatelefonile Noarootsi vallas Österby külas elavale venekeelt kõnelevale naisterahvale. Kõnega anti naisterahvale teada, et tema pojaga on probleeme ja nende lahendamiseks, on vaja raha.

21. septembril kella 1 paiku löödi Haapsalus Tallinna maanteel 36-aastast meest, kellelt võeti ära nahktagi ja mobiiltelefon. Kahju on 160 eurot.

Tänasest reedeni korraldab Läänemaa Rajaleidja keskus  lahtiste uste päevad. Iga päev kell 14 on huvilised oodatud keskusega tutvuma ja mõtteid vahetama erinevatel teemadel. Keskus asub Haapsalus Jaama tn 17 teisel korrusel.

Neljapäevast pühapäevani oli Haapsalus Iloni imedemaa kuuris seenenäitus, kus võis oma silmaga kaeda umbes pooltsada Eesti metsade seeneliiki. 

Pärast rasket haigust suri täna hommikul Eesti kauaaegne teatri- ja filminäitleja Peeter Jakobi (15.10.1940-21.09.2014).

Reedel avas Viljandis ametlikult oma uksed Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES). Sellega lõppes sihtasutuse kaks aastat ette valmistatud kolimine Tallinnast Viljandisse.

Neljapäeval, 18. septembril diagnoositi sigade aafrika katk Ida-Virumaal Lüganuse vallas leitud metsseal. Eestis on nüüd diagnoositud sigade aafrika katk kokku kaheksal metsseal Viljandi-, Valga- ja Ida-Virumaal.

Tõuaretuse tulemusena on tänavu juba kahel korral jõudnud Eesti lehmad läbi aegade suurima üle 19 000 kilogrammise piimatoodanguni, 2013. aasta keskmine piimatoodang oli 8416 kg. Veel 10 aastat tagasi oli see 5693 kg, kirjutab põllumajandusministeeriumi loomakaitse ja põllumajandusloomade aretuse büroo peaspetsialist Moonika Kaeramaa.

Täna Tallinnas kogunenud IRLi volikogu kinnitas ühehäälselt erakonna peaministrikandidaadiks Juhan Partsi.

Haapsalu piiskopilinnuses oli eile rüütlipäev. Kohal olid Järvamaa Rüütlikoja mõõgavõitlejad, kes näitasid väikses linnuses vehklemiskunsti võtteid. 

Armeenia kultuuripäevad Haapsalus algasid juba eile, kui peale avamistseremoonia avati Armeenia kunstnike näitus ja anti kontsert.

Kavaldamine, mis oli mõeldud selleks, et samasooliste temaatika kergemini läbi läheks, on kaasa toonud pigem vastupidise tulemuse, leiab Vabaerakonna liige Jüri Adams.

Loodusfilmisõpradel on viimastel päevadel olnud vähe põhjust Lihula kultuurimajast välja astuda, kuid kes selleks aega on leidnud, on saanud tutvuda Eesti ja Soome loodusfotodega Lihula mõisas ja mõisa tallis.

20. septembril kella 16.59 juhtus liiklusõnnetus Raplamaal Vigala vallas Paeküla - Vana-Vigala maantee ja Silla - Jädivere maantee ristmikul.

20. septembril kella 15.21 ajal juhtus liiklusõnnetus Raplamaal Märjamaa vallas, kus Citroen Jumper ei andnud teed veoautole Scania.

Teine ühistegemise nädal Läänemaal tipneb 27. novembril, mil antakse kätte Sädeinimese tiitlid iga omavalitsuse tublimad vabakonnategelased, kuid nädala kavasse saab igaüks oma ürituse välja pakkuda.

XII Matsalu loodusfilmifestivali peaauhinna said Saksa režissöörid Thoralf Grospitz ja Jens Westphalen filmi “Austraalia loodus 1 - Punakängurude riik” eest.

Laupäeval peeti Haapsalus Eesti maanteekäimise meistrivõistlused. Meeste 50 km käimises võitis rekordilise 24. meistritiitli haapsallane Margus Luik Bruno Junk Käimisklubist ajaga 4:28.53. Sellega tõusis Luik Eesti meistrivõistluste ajaloo edukaimaks käijaks.

Sel nädalal külastasid Läänemaad riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esindajad. Visiidi eestvedaja, riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Lauri Luige sõnul saadi peale vabatahtlike päästjate ja Kaitseliidu esindajatega kohtumist kinnitust, et julgeolekualane valmisolek on Läänemaal heal tasemel.

Lihula jalgpalliklubi mängis täna koduväljakul jalgpalli Eesti meistrivõistluste III liigas Vändra Vapruse II võistkonnaga ja sai 4:2 võidu.

Ukraina terrorivastase operatsiooni staap on lõpuks tunnistanud ulatuslike alade kaotust Luganski külje all ja viinud oma kaardi rohkem reaalsusega kooskõlla. Vene üksused rajavad okupeeritud alale täiendavat infrastruktuuri, mis toetaks nende pikaajalist sealviibimist.

Rannarootsi muuseumi juures avati täna monument 70 aasta taguste sündmuste mälestuseks. 1944. aasta septembris põgenes Eestist paatidega Rootsi ja Soome kümneid tuhandeid inimesi, nende seas olid ka eestirootslased. Rootsi jõudis hinnanguliselt 32 000 inimest, paljud aga hukkusid tormisel merel või nõukogude allveelaevade torpeedodest hävitatud laevadel. 

Tänavu möödub 70 aastat üle mere Rootsi ja Soome põgenemisest. Haapsalu toomkirikus algab selle meenutamiseks täna kl 12 mälestuspalvus. Kirikus avatakse ka põgenemisel hukkunud vaimulike mälestustahvel. Pärast seda on Rannarootsi muuseumi juures mälestusmärgi avamine. 

Vormsi merepääste selts sai neljapäeval viiemeetrise kaatri, millega vabatahtlikel merepäästjatel on võimalik osutada merepäästeteenuseid. 

Läänemaa koolispordi liidu 7.-9. klassi jalgpalli meistrivõistlustest võttis osa kaheksa võistkonda. Võitis Haapsalu põhikool Lihula ees.

Täna suri Läänemaalt pärit kirjanik ja pedagoog Harri Jõgisalu (24. august 1922 Korju, Paadrema vald – 18. september 2014) oli eesti lastekirjanik ja pedagoog. Avaldame Jaan Rannapi ja Eesti Kirjanike Liidu järelehüüde Harri Jõgisalule.

Täna kell 14 tähistati Sillamäel tavajäätmete prügila korrastamistööde lõppu. Sillamäe prügila on viimane 22st Eesti nõuetele mittevastanud tavajäätmete prügilast, mille korrastamist rahastati eurovahenditest. SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetas Sillamäe prügila korrastustöid Euroopa Ühtekuuluvusfondist 1 012 444 euroga.

Ukraina Kreeka-Katoliku Kirik kutsub kõiki osalema üleriigilisel religioossel palvekoosolekul.

Politsei tabas 17. septembri hilisõhtul Raplamaal noormehe, kes pani toime mitmeid liiklusseaduse rikkumisi. Politsei eest pagemine sai alguse Harjumaalt ning jätkus naabermaakonnas. Kohus määras erinevaid rikkumisi toime pannud noorukile 18. septembril karistuseks 16 ööpäeva aresti.

2014. aasta I kvartalis oli kodune internetiühendus 83%-l leibkondadest, teatas statistikaamet. Erinevus noorema ja vanema elanikkonna arvuti- ja internetikasutuses on vähenenud.

Kolmapäevaks laekus Risti põhikooli direktori Argo Roosi kätte viis pakkumust Risti põhikooli pööninglae soojustamiseks.

Kaia Kanepi (WTA 45.) andis Maria Kirilenkole Seouli tenniseturniiri veerandfinaalis korraliku lahingu, kuid pidi lõpuks tunnistama vastase paremust.

Mõnda aega tagasi nimetas Eesti Rahva Muuseumi juht ja endine poliitik Tõnis Lukas tänapäeval Eestist lahkujaid mugavus-, et mitte öelda lodevuspagulasteks. Haapsalust aasta tagasi perega Soome kolinud Enriika Liiv on kirjutanud Delfile arvamusloo, milles meenutab Lukasele, et iga lahkuja lugu on unikaalne.

Selgusid Läänemaa parimad mitmevõistlejad põhikoolide arvestuses. Kavas oli kuus ala: 60 m jooks, pallivise, kuulitõuge, kõrgushüpe, kaugushüpe ja 600 m jooks tüdrukutele ning 1000 m jooks poistele.

Järvamaa Rüütlikoda korraldab homme Haapsalu piiskopilinnuses rüütlipäeva, kus toimub võistlusetendus ja loeng, osaleda saab töötubades ning panna end proovile jõu- ja osavusmängudes. Rüütlipäev algab kl 12.

Vabariigi valitsus pidas eile väljasõiduistungi Läänemaal Põgari-Sassi külas, et meenutada ja tähtsustada Otto Tiefi valitsuse loomist samas paigas 1944. aasta 18. septembril, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eelmisel nädalal valis Isamaa ja Res Publica Liidu Läänemaa juhatus uueks esimeheks Merle Mäesalu. Mäesalu on Haapsalu linnavolikogus IRLi fraktsiooni esimees ning töötab Lääne maavalitsuses arengu- ja planeeringuosakonna juhatajana.