laupäev, 29 november, kell 02:55:14
RSS vood Twitter Facebook Helista

Koolivaheajal muutub mitme Läänemaa bussiliini sõiduplaan

Lääne maavalitsus juhib bussireisijate tähelepanu, et mitme Läänemaa avaliku bussiliini sõiduplaanis on erinevused seoses suvise koolivaheajaga, mis kestab 6. juunist 31. augustini.

 

Haapsalus ja Ridala vallas sõitev liin nr 1 Lossiplats-Rohuküla.

Koolivaheajal ei sõida hommikune Rohukülast kl 7 ja Lossiplatsilt kl 7.35 väljuv buss Uuemõisa. Seetõttu jõuab buss Rohukülla 9 minutit varem s.o kl 7.56.

 

Maakonnaliin nr 22 Haapsalu-Risti-Kuijõe.

Koolivaheajal ei sõida Haapsalust kl 6.50 ja kl 15.05 väljuv buss Kuijõe küla peatuseni, vaid lõpetab Kuijõe peatuses. Haapsalust kl 15.05 väljuv buss ei sõida Kaluri peatuse (Silma ringil) kaudu.

 

Linnalähiliin nr 12/2 Lihula-Rumba.

Liin ei ole käigus koolivaheajal. Koolivaheajal on liinil 12/1 Lihula-Rumba lisaväljumised: tööpäeviti väljub buss Lihulast kl 7.20, Rumbast kl 7.44. Kolmapäeviti väljub buss Lihulast kl 14 ja Rumbast kl 14.31.

 

Linnalähiliin nr 31 Virtsu-Salevere-Koti.

Koolvaheajal muutub liini nr 31 marsruut, uus marsruut on Lihula-Salevere-Virtsu-Pivarootsi-Vatla-Lihula. Buss väljub tööpäeviti Lihulast kl 7 ja kl 15, Virtsust kl 7.50 ja kl 16.

 

Linnalähiliin nr 19 Lihula-Pivarootsi-Vatla-Kõmsi-Lihula.

Liin ei ole käigus koolivaheajal.

 

Linnalähiliin nr 24 Lihula- Saastna.

Liin on käigus koolivaheajal teisipäeviti ja reedeti v.a riiklikud pühad. Buss väljub Lihulast kl 14.20 ja Saastnast kl 14.55.

 

Linnalähiliin nr 38 Lihula-Vigala.

Liin ei ole käigus juulis ja augustis.

 

Teave kõikide sõiduplaanide kohta: www.peatus.ee ja Lääne maavalitsuse kodulehel: http://laane.maavalitsus.ee/et/uhistransport
 


Share |

Kommentaarid

Uudised

18. Pimedate Ööde Filmifestivali pidulikul lõputseremoonial selgusid võistlusprogrammide parimad filmid, režissöörid ja näitlejad. 

Täna kuulutati Läänemaa noorte osaluskohvikus välja maakonna aasta noor. Kuue kandidaadi seast sai tunnustuse Berta Valdma.

Sel sügisel leiti Kõpu poolsaarest põhjapool laevateelt triiviv paat, mis jõudis Eestisse Rootsist. Paadi omanikule Krister Kjellinile oleks paadi transportimine Rootsi tagasi läinud kallimaks, kui paat väärt on ja seega otsustas ta loovutada paadi MTÜ Hiiumaa Vabatahtliku Merepääste Seltsile.

Eile kuulutati Lihulas välja Läänemaa 12 tänavust sädeinimest ehk kõige tublimad vabakonnategijad. Tunnustatuid oli igast vallast.

Haapsalu linnavalitsus alustas Paralepas uue elurajooni kruntide ettevalmistamist ning loodab need järgmisel aastal peredele müüa. Aselinnapea Peeter Vikman ütles intervjuus Vikerraadiole, et kruntide ettevalmistamise kulu peaks saama kaetud sealsamas langetatud puude müügist.

Riigihanke “Operaatori leidmine Sviby-Rohuküla-Sviby reisiparvlaevaliinile” võitis OÜ Väinamere Liinid poolt esitatud pakkumus hinnaga 238 eurot reisi kohta, mis oli madalaim pakkumus.

Kui Haapsalu tennisetäht Kaia Kanepi lahkus Eesti Tennise Liidu aastalõpupeolt aasta parima naismängija tiitliga, siis tema manchesteri terjer Bossu tunnustati aasta tennisefänni ja toetaja tiitliga.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopi valimisest on mõned päevad möödas. Uueks kirikupeaks saab noor mees, 1973. aastal sündinud Urmas Viilma. Meie Tiit Salumäe valimiste teise vooru ei jõudnud, mis on kiriku kui institutsiooni ja peapiiskopiameti olemust arvestades üllatav. Miks nii läks ja mis võis olla Viilma edu põhjuseks?

Haapsalu ettevõtja Katrin Arrak avab tuleval nädalal vanalinnas “Hetkepüüdja” stuudio-poe, kuhu tulevad müügile ka tema vanemate, kunstnike Eevart ja Piibe Arraku maalid.

Ridala volikogu valis teisipäeval arengukomisjoni esimeheks võimuliidu Ühtne Ridala liikme Ott Liivlaidi. Opositsioonilise Reformierakonna fraktsiooni juht Reimo Nebokat kirjutab, et juhiks pidanuks saama reformierakondlane ja volikogu esimehe jutt, nagu oleks Reformierakond sellest ise loobunud, ei vasta tõele.

Läänemaa Arenduskeskus ja  advokaadibürooga Naur & Pärn OÜ korraldavad kolmapäeval Haapsalus kolmetunnilise lühikoolituse äririskide juhtimisest.

Valitsus volitas eilsel istungil kaitseminister Sven Mikserit allkirjastama jalaväe lahingumasinate CV90 ostulepingu Hollandi kuningriigiga. Tegemist on Eesti läbi aegade suurima kaitsehankega.

Täna tähistab 94. sünnipäeva Haapsalu linna aukodanik, kauane Haapsalu teatri Randlane näitleja ja lavastaja, Läänemaa teenekas kultuuritegelane maestro Erich Jaansoo.

Täna peavad Läänemaa koolinoored Pürksis osaluskohvikut, kus arutatakse seitsme teema üle. Teemasid saab jälgida ürituse Facebooki sündmuse ajajoonel.

Tallinnas Laagna teel Kiviku bussipeatuse läheduses, kus sõiduautot Toyota juhtinud 42-aastane Auliki sõitis otsa reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületanud 11-aastasele Darjale ja 56-aastsele Olgale.

Eesti epeevehklemine on muutunud põnevamaks kui kunagi varem – koondisesse rebivad kuus epeeneiut ning konkurents ei puudu ka meeste seas, kirjutab Õhtuleht. Head võimalused naiskonda kuuluda on Haapsalu vehklejal Katrina Lehisel.  

Lions klubi, Rotary klubi ja Haapsalu linn korraldavad  7. detsembril kell 13.00 Haapsalu kultuurikeskuses jõuluetenduse linna lastega peredele. Vähekindlustatud pered pääsevad peole tasuta, ülejäänutele maksab pääse 3 eurot, millega saab kaasa kommikoti.

Septembris kodus poolsurnuks pekstud pisike Emily paraneb jõudsalt Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses, kuid isa sõnul selgub alles aasta jooksul, kas ta päris terveks saabki, kirjutab Õhtuleht. Väidetava peksja – Emily lihase ema Keiti – perekond aga ei usu, et ta oleks suutnud oma lapsega seda teha. 

Täna kuulutati Lihula kultuurimajas välja 12 Läänemaa sädeinimest. Sädemete sädeme tiitli sai Kristi Erkmann.

Ajakirjanik Kalle Muuli teatas täna TV3 saates "Kolmeraudne", et astub poliitikasse ja kandideerib erakonna Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) nimekirjas kevadel riigikokku, vahendas ERRi uudisteportaal

24. novembril sõitis Haapsalu linnaliini nr 3 bussi ette jalgrattaga laps. Bussijuht pidi pidurdama nii järskult, et eakas bussireisija kukkus pingi alla.

Eile õhtul selgusid Kärdlas Lääne-Eesti Turismi aastakonverentsil regiooni 2014. aasta parimad turismiasjalised. A. Le Coq Muhu Väina regatt võitis Aasta Turismiarendaja tiitli. Aasta 2014 turismiteo esikoha võitis juulikuus avatud Lottemaa teemapark Pärnumaal. 

Täna andis valitsus justiitsministrile volituse allkirjastada 2. detsembril Strasbourgis Euroopa Nõukogu naistevastase ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise konventsiooni ehk nn Istanbuli konventsiooni.

Haapsalu Rändurite klubi homse kohtumisõhtu külalised on tuntud rännumehed Hannes Hanso ja Kristjan Prii, kelle viimane jalgrattareis viis neid koos sõpradega läbi Aafrika. 

Laupäeval peeti Taebla spordihoones Läänemaa 2014. aasta karikavõistlused võrkpallis meestele ja naistele. Võitjaks tulid Kullamaa ja Hani.

25. novembril lahkus meie seast Haapsalu vapimärgi kavaler, elupõline koorijuht ja muusikaõpetaja Aasa Ellerhein. 

Keskkonnainspektsioon kontrollis koos politseiga eelmisel nädalal Kesk- ja Lääne-Eestis tegutsevaid metalli kokkuostjaid ja tuvastas mitmes kokkuostukohas seaduserikkumisi. 

ETV saatesarja "Meie inimesed" meeskond jälgis juuksur Edithit tema retkel Vormsi saarele ja tegi sellest telesaate.

PRIA kinnitas 24. novembril kolme liiki otsetoetuse tänavused ühikumäärad,  detsembris makstakse välja üle 108 miljoni euro.

Suvel saavad haapsallased koduõuel kaasa ümiseda “Living Next Door to Alice’it”, sest siin annab kontserdi legendaarne briti ansambel Smokie.

Esmaspäeval, 1. detsembril kell 9 algab taas harrastuspüügi kalastuskaartide taotlemine järgmiseks hooajaks, teatas keskkonnaministeeriumi pressiesindaja.

Tartus Fortuuna tänaval sõitis sõiduautot Audi juhtinud 27-aastane Oliver otsa reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületanud 20-aastasele Johhanna Anettile.

Haapsalu Hoolekandekeskuse erivajadustega noored ja nende tegevusjuhendajad valmistusid sotsiaalmajas jõulunäidendiks. Vaata videost, kuidas lavastaja Aivo Paljasmaa noori juhendab. 

Kultuuriminister Urve Tiidus nimetas aasta kodanikuks 2014 tantsuõpetaja Ilma Adamsoni, kes on juhendanud ka Läänemaa rahvatantsurühma West.

Vastavalt tööplaanile võttis tarbijakaitseamet tänavu septembris ja oktoobris kauplustest testimiseks nii mänguasju kui ka keemiatooteid, et kontrollida nende ohutust tarbijate tervisele. Kokku avastas amet müügilt kaks ohtlikku toodet.

Reedel esitleti kohvikus “Haapsalu Raamat” Indrek Koffi uut lasteraamatut “Kirju koer”, mille pildid joonistas Haapsalu kunstnik Marion Undusk.

Aivo Paljasmaa lavastatud jõulunäidendis “Kuhu kadusid prillid?” teevad kaasa kuus Haapsalu, Ridala ja Risti erivajadustega noort ning nende tegevusjuhendajad. Osa noori elava Haapsalu Hoolekandekeskuses, osa kodus.

Aivo Paljasmaa lavastab Läänemaa erivajadustega noortega jõulunäidendit. Erivajadustega noortele on see mõnusaks meelelahutuseks, aga peale selle on see ka neid arendav tegevus.

Tänavu kolmandas kvartalis maksti töötasu rohkem kui kümnele tuhandele läänlasele, aasta tagasi oli neid alla kaheksa ja poole tuhande. Tööinimeste arvu kasvu taga võib olla suvel kehtima hakanud töötamise register, mille eesmärk oli vähendada "mustalt töötamist".

Homme sõlmivad Haapsalu linnavalitsus ja OÜ Hunt Kriimsilm lepingu, millega linn annab kuursaali viieks aastaks Hella Hundi pubi pidajale rendile.

Haapsalu ettevõtjate kohtumisel rääkisid kohvikupidajad, et vanalinnas pole avalikke käimlaid ning seepärast käivad inimesed kohvikute WC-des keha kergendamas. Vanalinnas võiks ka rohkem olla prügikaste.

“Linn toetab kohvikuid umbes 200 euroga,” lubas Urmas Sukles eilsel vanalinna ettevõtjate kohtumisel. Eelmisel aastal korraldasid kohvikupidajad linna toetuse kaasabil kümneid kontserte.

Haapsalu vanalinnas on 18. detsembril jõuluturg. Linnavalitsus ning vanalinna ettevõtjad veel arutavad, kus see korraldada. Variantidena on pakutud raudteejaama, kultuurikeskust, Lossiplatsi ja Karja tänava purskkaevu piirkonda.  

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXIX Kirikukogu valis täna, 26. novembril uueks peapiiskopiks Urmas Viilma. Üks neljast kandidaadist oli Lääne praost Tiit Salumäe.

Haapsalu linn alustas möödunud nädalal Paralepas Lõokese tänava rajamist. Kokku valmistatakse praegu ette üheksa pereelamu krunti, kuid planeeringuga on võimalik rajada 39  pereelamu-, 3 ridaealmu-, ja 2 korterelamu krunti.