laupäev, 23 august, kell 22:47:58
RSS vood Twitter Facebook Helista

Koolivaheajal muutub mitme Läänemaa bussiliini sõiduplaan

Lääne maavalitsus juhib bussireisijate tähelepanu, et mitme Läänemaa avaliku bussiliini sõiduplaanis on erinevused seoses suvise koolivaheajaga, mis kestab 6. juunist 31. augustini.

 

Haapsalus ja Ridala vallas sõitev liin nr 1 Lossiplats-Rohuküla.

Koolivaheajal ei sõida hommikune Rohukülast kl 7 ja Lossiplatsilt kl 7.35 väljuv buss Uuemõisa. Seetõttu jõuab buss Rohukülla 9 minutit varem s.o kl 7.56.

 

Maakonnaliin nr 22 Haapsalu-Risti-Kuijõe.

Koolivaheajal ei sõida Haapsalust kl 6.50 ja kl 15.05 väljuv buss Kuijõe küla peatuseni, vaid lõpetab Kuijõe peatuses. Haapsalust kl 15.05 väljuv buss ei sõida Kaluri peatuse (Silma ringil) kaudu.

 

Linnalähiliin nr 12/2 Lihula-Rumba.

Liin ei ole käigus koolivaheajal. Koolivaheajal on liinil 12/1 Lihula-Rumba lisaväljumised: tööpäeviti väljub buss Lihulast kl 7.20, Rumbast kl 7.44. Kolmapäeviti väljub buss Lihulast kl 14 ja Rumbast kl 14.31.

 

Linnalähiliin nr 31 Virtsu-Salevere-Koti.

Koolvaheajal muutub liini nr 31 marsruut, uus marsruut on Lihula-Salevere-Virtsu-Pivarootsi-Vatla-Lihula. Buss väljub tööpäeviti Lihulast kl 7 ja kl 15, Virtsust kl 7.50 ja kl 16.

 

Linnalähiliin nr 19 Lihula-Pivarootsi-Vatla-Kõmsi-Lihula.

Liin ei ole käigus koolivaheajal.

 

Linnalähiliin nr 24 Lihula- Saastna.

Liin on käigus koolivaheajal teisipäeviti ja reedeti v.a riiklikud pühad. Buss väljub Lihulast kl 14.20 ja Saastnast kl 14.55.

 

Linnalähiliin nr 38 Lihula-Vigala.

Liin ei ole käigus juulis ja augustis.

 

Teave kõikide sõiduplaanide kohta: www.peatus.ee ja Lääne maavalitsuse kodulehel: http://laane.maavalitsus.ee/et/uhistransport
 


Share |

Kommentaarid

Uudised

Haapsalu segarahvatantsurühm "Tõrvik" (juhendaja Liia Lees) andis meeleoluka kontserdi linna 735. sünniaastapäeva peol.

Haapsalu 735. aastapäeva tähistamine algas täna vanalinnas Kodanike torni laval kell 11. Erinevaid esinejaid täis kava avasid "Avajad" Türilt.

Täna varahommikul kell 5.22 teatati päästjatele, et Märjamaa vallas Sipa külas põleb suure leegiga hakkepuiduhunnik ning ohus on ka läheduses olev mets.  Sündmuskohal selgus, et põleb ligi 90 m pikkune okstevaal.

Haapsalu linn tähistab 735. sünnipäeva-aastat täna kogu päeva katva kontsert-programmiga, mille raames on linnas Eesti taidlejate  “Ava Lava Haapsalu 2014", rahvusvahelise bigbandide festival "Northern Venice Jazz" ja  Tanel Padar & The Sun kontsert. Linnuses on atraktsioonid lastele ja 200-kohaline välirestoran.

Nädalalõpulehes LP ilmus ajakirjanik Epp-Mare Kukemelki reportaaž perematkast Tallinnast Haapsallu ja tagasi, liiklusvahenditeks rong ja jalgratas.

Tervise- ja tööminister esitas eile valitsuse kabinetinõupidamisele Eesti tervishoiu arengusuunad aastani 2020, milles olulisel kohal on haiglate võrgustumine ja kaheks peamiseks eriarstiabi tagajaks jäävad Tartu Ülikooli Kliinikum ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmeil registreeriti juulikuus Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1349 sündi, neist 726 poisslast ja 623 tütarlast. Läänemaal sündis 12 last.

Politsei ja kogukonna hea koostöö tulemusel õnnestus Haapsalus kinni pidada kaks Leedust pärit kelmi. Mehed kasutasid juba varasemast tuttavat skeemi, kus teada antakse lähedase sattumisest ebameeldivustesse ning olukorda on võimalik raha abil lahendada.

Alates tänasest, 22. augustist viibivad Eestis Rootsi kuningriigi tsiviilhädaolukordade agentuuri kaks demineerimisgruppi. Peamiselt teevad mõlemad grupid töid koos Lääne-Eesti pommigrupi demineerijatega Lääne regioonis ja Saaremaal, vahendas Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kais.

Homme selgub Hanila valla külade mängudel, kas valla kangeim spordiküla on Massu, Vatla või Virtsu.

Haapsalu ohutuspäev peetakse sel pühapäeval elustiilimaratoni ühe osana. Kohal on ametid ja kaitseliit oma masinate ja varustusega ning õpetatakse tule-, vee- ja liiklusohutust. Ebatavalisemad külalised on veeohutusbuss ja MTÜ Pane Oma Meeled Proovile, kes pakub võimalust läbida ratastooli takistusrada, lugeda punktkirja või tunda, kuidas näevad vaegnägijad.

Riigikogu liige ja Reformierakonna poliitik Kalle Laanet võrdleb Barack Obama külaskäiku Eestisse John Kennedy kuulsa toetusavaldusega Lääne-Berliinile.

Laupäeval, 6. septembril kl 12 avatakse Noarootsis Põõsaspea rannas 1951. aasta 2. septembril aset leidnud lahingu ohvritele pühendatud mälestuskivi. Lahing oli punapiirivalve ja Rootsist saabunud eesti luurajate vahel.

Sotsiaalkaitseminister tunnustab tänuvastuvõtul vabatahtlikke ja teistele eeskujuks olevaid aktiivseid eakaid inimesi. Seoses tänavuse liikumisaastaga esitas iga maakond tunnustamiseks kaks sportlikku ja aktiivset inimest. Läänemaalt esitati Viive Palmiste ja Laine Langel.

Haapsalu tennisist Kaia Kanepi sai USA lahtiste tennisemeistrivõistluste avaringi vastaseks Prantsuse mängija Pauline Parmentieri.

Ridala vald tahab arendada Kiltsi tööstusparki, kuid maa-amet ei anna vallale selleks maad, sest ettevõtluse arendamine ei ole omavalitsuse ülesanne. Kelle ülesanne see siis on, küsivad Ridala vallavanem Toomas Schmidt, Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid ja Lääne-Nigula volikogu esimees Andres Kampmann avalikus kirjas õiguskantslerilt.

Eile öösel kella 3.25 ajal teatati politseile kaklusest Riisipere tanklas, kus tungiti kallale 39-aastasele mehele ja toimus rüselus.

Tallinna linnavolikogu istungil lükati täna tagasi IRL-i fraktsiooni esitatud avaldus Ukraina suveräänsuse ja terviklikkuse toetuseks. Avaldus sai 24 poolt- ja 36 vastuhäält. Vastu hääletasid keskerakondlased.

President Toomas Hendrik Ilves Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 23. aastapäeval 20. augustil 2014 Kadrioru roosiaias.

Läänlasele kirjutas Haapsalu elanik, kelle elu olid herilased põrguks teinud. Ainsaks tõhusaks kaitsevahendiks osutus siirupiveega purk.

Laupäeval jagatakse Haapsalu 735. sünnipäeval piiskopilinnuses külalistele tükke 50-kilosest sünnipäevatordist. Lastele tuuakse kohale 18 meetrit pikk batuut.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks keskkonnaministri esitatud eelnõu, millega saab Paldiski kunagise tuumaobjekti lõplikuks demonteerimiseks vajalikeks uuringuteks kasutada 2,1 miljonit eurot.

Ilmselt ei oleks Läänemaal asuv Tammejuure mahetalu praegu laiemalt tuntud, kui pere poleks madala viljahinna tõttu pööranud pilgud hoopis kanepikasvatuse poole, kirjutab Maakodu portreeloos Kuusemaade perest, kelle kanepiõli on võitnud Eesti parima mahetoote tunnustuse ja kelle peretütar korraldab Läänemaa Otse Tootjalt Tarbijale võrgustikku.

Laupäeval, kui Haapsalu tähistab oma 735. sünnipäeva, peetakse piiskopilinnuses esimese rahvusvahelise bigbändide festivali Northern Venice Jazz galakontsert.

22. ja 30. augustil on Haapsalu Tagalahel kaks elamuslikku kontsertretke – trumme mängivad kohalikud Haapsalu noormehed viivad huvilised ruupadega merele ja annavad seal improviseeritud kontserdi.

Kui ülemöödunud aastal määrati Lääne prefektuuri tööpiirkonnas üldkasulikku tööd 150 korral, siis möödunud aastal 431 korral, kirjutab Lääne prefektuuri üldkasuliku töö spetsialist Jekaterina Kütt.

Haapsalu täiskasvanute gümnaasium kutsub oma hariduseteed jätkama neid, kellel põhikool või gümnaasiumiharidus on pooleli jäänud.

Vormsi rahva loominguga raamatu väljaandmise projekt kogus ühisrahastusportaali Hooandja kaudu üle 1200 euro toetust nädal vajalikust kiiremini.

Pühapäeval, 24. augustil toimub Haapsalus eriline maraton, kus läbitakse 42 km asemel 42 elustiilipunkti ja mille üheks osaks on ohutuspäev.

19. augustil kell 7.38 helistati Dirhami sadamast Kuressaare merevalvekeskusele ja teatati, et sadamast Osmussaare pool paistab jaht madalikul olevat.

20. augusti varahommikul varastati Haapsalus Karja tänavalt lukustatud jalgratas. Kahju on 204 eurot, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kaja Grak.

Narva Transi endised jalgpallurid Anton Sereda, Maksim Gruznov, Sergei Leontovitš, Aleksndar Kulik, Aleksandr Tarassenkov, Erik Grigorjev ja Stanislav Tokarev mõisteti reedel kohtus õigeks, kirjutab Delfi.

19. augustil kella 14.30 paiku helistati Haapsalus 84-aastasele naisel ja anti teada, et ta poeg on hädas ja vajab raha.

Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas nimetas Tartus toimunud iseseisvuse taastamise tähtpäeva puhul peetud kõnekoosolekul mugavuspagulasteks neid, kes hiljaaegu Eestist lahkunud on või plaanivad seda teha, vahendas ERR.

Haapsalu noortel filmitegijatel on saanud traditsiooniks kord aastas kokku tulla ja näidata oma uut loomingut. Väikselt alanud algatus on praeguseks kujunenud linna kultuurihuviliste jaoks märgiliseks kokkusaamiskohaks, kus näeb tipptasemel linateoseid, aga ka põhikooliealiste filmitegijate fantaasiat, vahendas "Aktuaalne kaamera". Loomekeskuses oli eile filme vaatamas üle saja inimese. 

Maksu- ja tolliamet ootab käibemaksukohustuslastelt põhjendatud taotlusi üle 1000-eurose kogusummaga tehingute deklareerimise kohustuse poole aasta võrra edasilükkamise kohta augusti lõpuni, vahendas ameti pressiesindaja Rainer Laurits.

Kiirendusvõistlused ei ole ainult ülivõimsatele ümberehitatud autodele, vaid ka tänavalegaalse autoga saab põnevast võistlusmomendist osa. Laupäeval läheb tänavaautode seas trügimiseks esikohale ning poodiumikohtadele konkureerivad ka kaks naissõitjat, keda praegu hooaja punktitabelis lahutab vaid viis punkti.

Narkootikumide pähe teed ja valuvaigisteid pakkunud noored ei jõudnud oma sotsiaalse eksperimendiga kuigi kaugele, sest valvsad kodanikud teavitasid sellest politseid. Politseijuht Tõnu Kivis tunnustab teavitajaid ja selgitab, miks sellised eksperimendid on taunitavad.

16. septembril sotsiaalministeeriumis peetaval ümarlaual arutatakse 1. juulil jõustunud korrakaitseseaduse ja selle rakendusseaduse muudatusi, mis puudutavad avalikus kohas alkoholi tarbimist. Ümarlaua kutsusid kokku sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt ja justiitsminister Andres Anvelt.

Läänemaa JK Haapsalu sai Eesti jalgpalli meistrivõistluste teise liiga lõuna-lääne tsoonis esimese meeskonnana hakkama FCF Tallinna Ülikooli alistamisega. Martin Salfi, Leonid Bragini ja Aleksandr Kovtuni väravatest alistati liidrid 3:1.

Kolmapäeval, 20. augustil on taasiseseisvumispäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipud heisatakse kõikidele elu-, äri- ja büroohoonetele.

Alates 18. augustis puhub ilm.ee andmetel Väinamerel edela- ja lõunatuul 14-17 m/s, puhanguti kuni 21 m/s. Nädala algus on ilmaprognooside kohaselt Väinamerel tormine ja häirib väiksemate aluste liiklust. Sarnased tuuleolud jätkuvad vähemalt kuni kolmapäevani.

Homme, 20. augustil algab Eestis veelinnujahi hooaeg. Keskkonnaministeerium tuletab meelde, et möödunud aastal jõustunud jahiseadusega on keelatud pliihaavlite kasutamine veelinnujahil.

Venemaa võimud on keelanud ligipääsu nii vene- kui ka eestikeelsele Delfi uudisteportaalile, kirjutab Delfi.

Eilses TV3 uudistesaates ütles siseminister Hanno Pevkur, et Osmussaarde on tulemas häirekeskuse ja päästeameti maja. Tegemist oli siiski ebatäpsusega.