kolmapäev, 29 juuli, kell 12:27:29
RSS vood Twitter Facebook Helista

Koolivaheajal muutub mitme Läänemaa bussiliini sõiduplaan

Lääne maavalitsus juhib bussireisijate tähelepanu, et mitme Läänemaa avaliku bussiliini sõiduplaanis on erinevused seoses suvise koolivaheajaga, mis kestab 6. juunist 31. augustini.

 

Haapsalus ja Ridala vallas sõitev liin nr 1 Lossiplats-Rohuküla.

Koolivaheajal ei sõida hommikune Rohukülast kl 7 ja Lossiplatsilt kl 7.35 väljuv buss Uuemõisa. Seetõttu jõuab buss Rohukülla 9 minutit varem s.o kl 7.56.

 

Maakonnaliin nr 22 Haapsalu-Risti-Kuijõe.

Koolivaheajal ei sõida Haapsalust kl 6.50 ja kl 15.05 väljuv buss Kuijõe küla peatuseni, vaid lõpetab Kuijõe peatuses. Haapsalust kl 15.05 väljuv buss ei sõida Kaluri peatuse (Silma ringil) kaudu.

 

Linnalähiliin nr 12/2 Lihula-Rumba.

Liin ei ole käigus koolivaheajal. Koolivaheajal on liinil 12/1 Lihula-Rumba lisaväljumised: tööpäeviti väljub buss Lihulast kl 7.20, Rumbast kl 7.44. Kolmapäeviti väljub buss Lihulast kl 14 ja Rumbast kl 14.31.

 

Linnalähiliin nr 31 Virtsu-Salevere-Koti.

Koolvaheajal muutub liini nr 31 marsruut, uus marsruut on Lihula-Salevere-Virtsu-Pivarootsi-Vatla-Lihula. Buss väljub tööpäeviti Lihulast kl 7 ja kl 15, Virtsust kl 7.50 ja kl 16.

 

Linnalähiliin nr 19 Lihula-Pivarootsi-Vatla-Kõmsi-Lihula.

Liin ei ole käigus koolivaheajal.

 

Linnalähiliin nr 24 Lihula- Saastna.

Liin on käigus koolivaheajal teisipäeviti ja reedeti v.a riiklikud pühad. Buss väljub Lihulast kl 14.20 ja Saastnast kl 14.55.

 

Linnalähiliin nr 38 Lihula-Vigala.

Liin ei ole käigus juulis ja augustis.

 

Teave kõikide sõiduplaanide kohta: www.peatus.ee ja Lääne maavalitsuse kodulehel: http://laane.maavalitsus.ee/et/uhistransport
 


Share |

Kommentaarid

Uudised

Juba neljapäeva õhtul on võimalik ennast bluusilainele sättida Tallinnas, kus toimuvad festivali soojenduspeod, ilmumas on tasuta festivali erileht, Haapsalus käivitatakse festivali puhul bluusirong ning festivali eribuss viib soovijad ööseks Tallinna.

Eile kella 21.30 paiku löödi Ridala vallas Panga külas 22-aastast meest.

Eile kella 19.08 ajal sai Harjumaal Munalaskme-Laitse tee 5. kilomeetril jalgrattal liikunud 69-aastane Nikolai riivava löögi temaga samas suunas liikunud sõiduautolt, mis lahkus sündmuskohalt.

Möödunud aasta lõpus jõustunud tehinguinfo esitamise aastaseks mõjuks hindab maksu- ja tolliamet esialgselt prognoositud 30 miljoni euro asemel vähemalt 70 miljonit eurot.

Seoses sigade Aafrika katku esimeste juhtumitega Eesti farmides plaanib maaeluminister Urmas Kruuse karmistada seakasvatajatele kehtivaid bioohutuse nõudeid, et vähendada uute katkukollete tekkimise tõenäosust.

20.-26. juulil reisis Kuivastu-Virtsu liinil 4400 inimest ja 1400 sõidukit rohkem kui eelnevatel juulikuu nädalatel.

Mullu kevadel laia maailma jalgsirännakule läinud Lihula mees Meigo Märk plaanis selle suve matkata Iraanis ja Indias. Viisaprobleemide tõttu oli ta aga juba juulis Nepalis, mida oli just laastanud maavärin.

Valitsus kiitis heaks elatisabifondi põhimõtted, mille järgi hakkab 2017. aastast riik maksma 100 eurot kuus lapsele, kellel on ühelt vanemalt kohtu poolt välja mõistetud elatis kätte saamata. Seejuures nõuab riik makstud summa elatisvõlglaselt tagasi.

Lääne maakohtu Haapsalu kohtumaja kohtunik Piia Jaaksoon mõistis maikuus äsja täisealiseks saanud neiule kaklemise eest kahe kuu pikkuse tingimisi vanglakaristuse.

Ridala volikogu opositsioon lootis järgmisel volikogu istungil esitada umbusaldusavalduse vallavanema Toomas Schmidt ja volikogu esimehe Toomas Vallimäe vastu, kuid praeguse seisuga jääb avaldus esitamata, sest üks hääl on umbusalduse läbiminekust puudu.

Läänemaalt riigikokku valitud reformierakondlane Lauri Luik selgitab, millised on tema seisukohad sallimise, sallimatuse, Kreeka ja pagulaste aitamise küsimuses. 

22-aastane meesterahvas sõitis mopeediga Stalker teelt välja vastu osaliselt sõiduteel seisnud ekskavaatori Yanmar koppa.

Swedbanki investeerimise ja kindlustuste osakonna juhataja Katre Uibomäe selgitab, milline peaks olema reisikindlustus, et sellest võimalikult palju kasu oleks.

Täna jõuab Eestis lõpule ülemaailmne Jehoova tunnistajate kokkutulek. Mitmest tuhandest osalejast toodi nädala jooksul Haapsallu ekskursioonile  1050 inimest.

Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ning Soome väntorelimängijate ühingu korraldatav linnakultuurifestival toob laupäeval, 8. augustil Haapsallu väntorelimuusika.

Micio menüü tegi Sardiinia kokk Paolo Allieri ja aukohal on selles pitsad ning pastad. 

Eile kell 3.26 teatati häirekeskusele, et Haapsalus Niine tänaval põles umbes kaks ruutmeetrit puidust aeda.

Reedel kell 21.03 teatati häirekeskusele, et Hanila vallas Virtsu alevikus oli üks sõiduauto teisele tagant sisse sõitnud.

“Olime sõbraga mustalt tööl ja mõnel päeval me tööle ei jõudnud. Tööandja ei maksnud meile seda raha ära, mille teeninud olime.  Väidab, et meie rikkusime oma kohustusi, et tööle ei tulnud. Me aga polnud kohustatudki tööle minema, sest puudusid töölepingud. Mida sellisel puhul teha?"

Eile kogunesid Noarootsi valda Pürksi eestirootslased tähistada kuuendat rootsi päeva.

Läänemaa meistriteks meeste rannavõrkpallis tulid Lauri Špitsmeister ja Andres Savik, kes Peraküla rannas peetud turniiril teenisid võidupunktid kõigis kohtumistes.

Eile veidi enne kella 16 teatati häirekeskusest Vormsi vabatahtlikele merepäästjatele, et Vormsist on vaja mandrile toimetada terviseprobleemidega mees.

Esmaspäeval algavad ettevalmistused Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee Ääsmäe-Haapsalu teelõigu rekonstrueerimistöödeks, teatas maanteeameti pressiesindaja.

Täna kuulutati Pürksis rootsi päeval välja esimesed eestirootslaste kultuurikandja tiitli laureaadid. Hans Pöhli medali pälvisid Endel Enggrön ja Ivar Rüütli.

Täna peetakse Pürksi rahvamajas eestirootsi kultuuri ja traditsioone tutvustavat rootsi päeva.

Jalgratturid veendusid, et paremalt esimesel sõidurajal liikunud autod peatusid, et neile teed anda, kuid neile sõitis otsa paremalt teisel sõidurajal liikunud sõiduauto Peugeot 406.

Möödunud nädalal Haapsalus rõdult alla kukkunud väike laps viidi kolmapäeval intensiivravipalatist üle tavapalatisse, teatas lapse ema Facebookis.

Aastaid Ameerika Ühendriikides elanud Läänemaa ajakirjanik Margus Välja avas täna Haapsalu kultuurikeskuses fotonäituse “Uudisloo vaateline pool”, mis on ülevaade USA-s valminud artiklite fotoillustratsioonidest.

27. juuliks kavandatud väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetuse väljamaksmine hilineb kuni kaks nädalat. Hilinemine puudutab 633 toetuse taotlejat.

Eestis tehakse päevas keskmiselt miljon sularahata makset kogukäibega 393 miljonit eurot, kirjutab Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhtivspetsialist Tiina Soosalu.

Kevadel avatud Haapsalu esimene ja seni ainus sušibaari Togo Sushi on müügis.

Eile kella 23.50 paiku löödi Martna külas Kooli teel asuvas korteris 56-aastast meest.

Eile varahommikul kella 5 paiku löödi Haapsalus Tamme tänaval asuvas korteris 54-aastast naist.

Eile kella 13.48 ajal juhtus liiklusõnnetus Haapsalus Tallinna mnt ja Vahtra tänava ristmikul.

Maksmata arvetega seotud probleeme on viimase poole aasta jooksul esinenud 80% vastajate jaoks, selgub AS KredEx Krediidikindlustuse poolt Eesti eksportivate ettevõtete hulgas läbi viidud uuringust.

1. ja 2. augustil kell 19 esineb Lihula mõisas nukuteatri NUKU koor kontsertetendusega “Armastus on pärl”, mis on lavastatud spetsiaalselt nendeks kaheks sumedaks augustiõhtuks.

Algselt seati eesmärgiks, et 2015. aasta lõpuks on e-residendiks soovivate välismaalaste taotlusi esitatud 2000. Juuli alguseks oli neid laekunud 3816.

Ülipikad ummikud Keila ümbruse teedel kestavad juba mitu nädalat, aga maanteeamet alles planeerib ümbersõidusiltide paigaldamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

8. augustil tähistab Haapsalu linn kuurordi 190. sünnipäeva. Selleks suletakse Karja tänav Kalda tänavast kuni Suur-Mere tänavani ja kogu suletud ala muutub suureks välirestoraniks ning kontserdipaigaks.

“Mu lapsehoolduspuhkus hakkab lõppema, laps saab peagi kolmeaastaseks. Enne dekreetpuhkust ma oma põhipuhkust ei kasutanud. Kas mul on õigus end vormistada tööle, aga jääda kohe puhkusele?”

Taeblas peeti Credit24 suvevolle 2015. aasta viimane, seitsmes osavõistlus ja selgus ka hooaja lõplik paremusjärjestus. Naistest võitis Kadi Lehtpuu, meestest Keiro Jõgisalu.

Eelmisel nädalal läks Padise elanik Sirje Raik hommikul koeraga jalutama. Padise katlamaja kõrval metsatukas jäi talle silma tume kogu.

Täna varahommikul kell 4.54 said päästjad väljakutse Pärnusse Jaansoni raja äärde, kus jõe ääres oli taksikoer truupi kinni jäänud. 

Pärnus kaldus kergliiklusteel piiratud nähtavusega kurvis 15-aastane poiss jalgrattal vastassuunda ja põrkas kokku vastutuleva jalgratturiga, 17-aastase poisiga.

Viimasel kolmel päeval tõusis tulekontaktide arv 40-60ni ööpäevas.

Laupäeval kl 12-16 korraldab Vana Haapsalu Selts lahtiste väravate pärastlõuna. Sel ajal avanevad paljud vanalinna väravad kirbuturu laadseks kauplemiseks.

Poolas Bydgoszczis toimuvatel üheksandatel kurtide Euroopa meistrivõistlustel kergejõustikus võitis Kairit Olenko naiste 100 meetri tõkkejooksus ajaga 14,77 hõbemedali, kirjutab Postimees.

Möödunud aastal taaselustatud võrkpalliturniir Suvehani peeti taas laupäeval. Haapsalu staadionile kogunes seitse naiskonda ja viis meeskonda, kummaski kolm Läänemaa esindust.

Tänane Eesti Ekspress kirjutab, et Haapsalu ettevõtja Koit Uus asutas koos endise Lääne maavanema Innar Mäesaluga MTÜ Pagula. 

Septembris peetakse Vormsi saarel arendusnädalavahetus “Garage48 e­Residency”, kus sadakond arendajat ja visionääri arendab 48 tunni jooksul võimalikult palju uudseid e-residentsuse rakendusi ja teenuseid.

Lihula sai kultuurkapitalist ligi 30 tuhat eurot oma kino kaasaegseks muutmiseks, vahendas eile “Aktuaalne Kaamera”.

Eile kell 16.16 informeeris Lääne-Eesti reservpäästerühm merevalvekeskust, et olles Väinamerel patrullis ja regatti “Muhu Väin 2015” turvamas, märkasid nad Hiiumaa ja Harilaiu vahelisel merealal madalikule sõitnud jahti.

Eile juhtus Eestis kuus liiklusõnnetust, mille ohvrid tuli haiglasse viia.

“Tauditsoonidesse jäävad seakasvatusettevõtted kontrollitakse lähipäevil üle ja kõigist võetakse täiendavad proovid,“ ütles pressikonverentsil loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonna juhataja Maarja Kristian.

Eesti Energia tootis käesoleva aasta esimese kuue kuuga 124 466 megavatt-tundi tuuleenergiat, millest piisaks üle 40 000 keskmise tarbimisega majapidamise aastaseks elektritarbimiseks. Ettevõttel on tuulepargid ka Aulepas ja Virtsus.